Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Instrumenty wdrażania programu

5.4. Domena działania

Domena działania określa docelowy rynek programu, czyli docelowe miejsce działania oraz jego odbiorców w bardzo szerokim znaczeniu. Chodzi tu zarówno o terytorialne określenie miejsca wdrożenia, ale również o wskazanie ludzi, instytucji i innych podmiotów, od których zależy powodzenie programu i do których jest on adresowany. Dzięki określeniu domeny działania możliwe jest wskazanie właściwych środków realizacji programu oraz najlepiej dostosowanych form jego przekazu.

W ramach prac nad Programem digitalizacji dóbr kultury oraz gromadzenia, przechowywania i udostępniania obiektów cyfrowych określono następującą domenę działania:
Program jest tworzony centralnie, dla obszaru całej Polski. Określa spójne działania horyzontalne.
Jako instytucje strategiczne z punktu widzenia programu uznaje się przede wszystkim: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Bibliotekę Narodową, Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków.

Za instytucje wspomagające przyjmuje się: media, sponsorów, instytucje biznesu i partnerów społecznych.

Do instytucji uczestniczących (wnioskodawców) zaliczają się: organizacje pozarządowe, instytucje upowszechniania kultury, muzea, archiwa, biblioteki, szkoły wyższe publiczne i niepubliczne, media, instytucje i szkoły filmowe, przedsiębiorstwa działające w sferze przemysłów kultury.

Beneficjentami programu będą wszyscy globalni odbiorcy korzystający z zasobów udostępnionych przez instytucje uczestniczące.
......................................................................................
poprzednia strona
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo