Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
04.12.2009
W dzisiejszym newsletterze Kongresu Kultury Polskiej zachęcamy Państwa do udziału w kilku ciekawych wydarzeniach.
więcej »
09.11.2009
W listopadowym numerze newslettera, poza informacją o udostępnieniu wszystkich nagrań z Kongresu Kultury Polskiej, zapraszamy Państwa do udziału w dwóch bardzo interesujących konferencjach. Zachęcamy również do zagłosowania na stronę www.kongreskultury.pl, która została nominowana przez Akademię Internetu w prestiżowym konkursie Webstarfestival.
więcej »
16.10.2009
W tym tygodniu strona www.kongreskultury.pl wzbogaciła się o nowy, interesujący materiał.
Przede wszystkim o archiwum transmisji z obrad Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie.
Zachęcamy do regularnego odwiedzania podstrony Relacja na żywo - tam będą się ukazywać kolejne nagrania.więcej »
13.10.2009
Proponujemy kilka sposobów:

 • Oglądaj krótki film o Kongresie >>
 • Zobacz nowe zdjęcia i nadsyłaj własne >>
 • Zapoznaj się z postulatami i listami otwartymi składanymi na ręce ministra kultury >>
 • Dyskutuj na wątkach Marty Białek, Pawła Szlachty i Rafała Kasprzaka o minionym Kongresie >>
 • Podziel się wrażeniami za pośrednictwem specjalnego okna dialogowego >>
 • Wciąż rozmawiaj o Kongresie! Tym razem na Chłodnej 25 >>

Uprzejmie prosimy Państwa o cierpliwość - relacja z krakowskich obrad pojawi się na naszych stronach około 20 października.
więcej »
19.09.2009
Na 4 dni przed Kongresem Kultury Polskiej mamy dla Państwa kilka informacji organizacyjnych.

Strona Kongresu w liczbach

Od 7 maja 2009 r. stronę www.kongreskultury.pl odwiedziło już 289164 unikalnych użytkowników. Odnotowaliśmy 418299 odsłon - w każdym miesiącu liczba kliknięć na naszą stronę wzrastała o kolejne 30 tys. Aktualnie odnotowujemy średnio 7,5 tys. wejść dziennie na stronę dedykowaną Kongresowi.
Dziękujemy Państwu za zainteresowanie i aktywność!
więcej »
04.09.2009
Zapraszamy do zwiedzania!

Ikony kultury to zbiór udostępnionych, dzięki uprzejmości muzeów oraz państwowych i prywatnych galerii sztuki, reprodukcji prezentujących dorobek polskich artystów ostatnich 20 lat.

Na poszczególne kolekcje składają się obrazy, rzeźby, instalacje, filmy i produkty designu, których autorskiego wyboru dokonali kuratorzy współpracujących z serwisem Kongresu instytucji.

Zebrane dzieła inspirują, bawią i prowokują – za każdym zmuszają do refleksji i konfrontują wizję artystyczną z problemami współczesnego społeczeństwa.

więcej »
21.08.2009
Nowości na forum:
 • Metody: Jak nie robić złego teatru z dziećmi i młodzieżą?
 • Praktyki Zagraniczne (3) -Litwa i Europa Wschodnia i Południowa
 • Instytut Kultury Industrialnej
 • Rewitalizacja dla celów kultury pociąga nowy model myślenia
 • Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
 • Finansowanie procesu rewitalizacji dla celów kultury...
więcej »
18.08.2009
Do Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie pozostało 36 dni!
W trzecim numerze newslettera m.in. prezentacja Raportów o stanie kultury, relacja ze spotkania dyskusyjnego w Poznaniu z udziałem Joanny Erbel, nowy dział w Słowniku Zarządzania Kulturą poświęcony prawu autorskiemu oraz dyskusja na forum o reformie kultury.

więcej »
07.07.2009
W drugim numerze newslettera Kongresu Kultury Polskiej m.in. kolejne spotkania z cyklu     Z wirtualnej w przestrzeń miejską: w Bytomiu i Gdyni, wykład prof. Jerzego Hausnera o "Instytucjach kultury w czasach kryzysu" i aktualne wątki poruszane na forum e-Kongres.

Czytaj newsletter i wejdź na stronę www.kongreskultury.pl!
więcej »
25.06.2009
Witamy w pierwszym numerze newslettera Kongresu Kultury Polskiej!

Serwis internetowy www.kongreskultury.pl powstał, by ułatwić Państwu udział we wrześniowych obradach Kongresu oraz umożliwić wszystkim zainteresowanym dyskusję nad stanem i przyszłością polskiej kultury.


W serwisie odnaleźć można oprócz interesujących artykułów o literaturze, sztuce, teatrze i innych aspektach kultury, praktyczny słownik zarządzania kulturą, ikony kultury prezentowane przez polskie galerie, informacje praktyczne oraz wiele innych aktywności.
Dodatkowo na stronie działa forum e- Kongres, na którym poruszane są wątki ważne z punktu widzenia wszystkich zajmujących się i interesujących się kulturą.
więcej »
« Czerwiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Miejskie powidoki


Rozmawiać o designie - dlaczego nie?


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo