Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Diagnoza stanu obecnego (kwiecień 2009 r.)

3.3.3. Kształcenie warsztatowe

Istnieją dwie, odrębne, choć nie alternatywne, metody kształcenia tancerza: w ośrodku akademickim lub na warsztatach mistrzowskich. I istnieje porównywalna liczba zwolenników jednego i drugiego sposobu kształcenia. Tę pierwszą, akademicką, drogę kształcenia oferuje już PWST w Krakowie z siedzibą w Bytomiu, tę drugą, warsztatową, od roku 2009 oferuje poznański Stary Browar.

Alternatywna Akademia Tańca w Starym Browarze jest wielopłaszczyznowym projektem edukacyjno-artystycznym, skierowanym do utalentowanej młodzieży i początkujących artystów współczesnego tańca. Priorytetem projektu jest umożliwienie kształcenia tanecznego pod okiem najwybitniejszych choreografów i pedagogów, stworzenie formy regularnego, konsekwentnego szkolenia na różnych poziomach zaawansowania i wykreowanie takiego modelu edukacji, który najpełniej odzwierciedliłby istotę (a zatem i potrzeby) współczesnego tańca – jednej z najbardziej demokratycznych i egalitarnych spośród współczesnych sztuk scenicznych, promującej nie tylko techniczne umiejętności, ale także silną osobowość oraz kreatywność adeptów.

Alternatywna Akademia Tańca obejmuje sześć spotkań, organizowanych od kwietnia 2009 r. do marca 2010 r., złożą się na nie:

– weekendowe zajęcia (master class) dla nieprofesjonalnych tancerzy o różnym stopniu zaawansowania,
– pięciodniowy coaching project dla zawodowych tancerzy,
– otwarte pokazy pracy, wieńczące każdy coaching oraz spotkania z artystami.
Akademię otworzył w 2009 r. projekt z Arkadim Zaidesem (Izrael).

Jednym z najważniejszych celów całego projektu jest stworzenie programu wspierającego, dzięki któremu grono dziesięciu najzdolniejszych, już czynnych, tancerzy i początkujących choreografów będzie mogło regularnie brać udział w całym projekcie i doskonalić zdobytą wiedzę w ramach pięciodniowych choreograficznych projektów badawczych kreowanych przez najwybitniejszych artystów tańca z Europy. W ramach stypendium fundacja pokrywa koszty dojazdu i zakwaterowania oraz umożliwia stypendyście wzięcie udziału w zajęciach za darmo.


« Grudzień 2019 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo