Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
31.07.2009
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem zatytułowanym „Analiza problemowa na temat przepisów prawa związanych z prowadzeniem działalności kulturalnej w oparciu o ustawę o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i inne ustawy oraz wykonywaniem zadań związanych z ochroną dziedzictwa narodowego”, który jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod adresem: http://www.mkidn.gov.pl/docs/20080724_ANALIZA%20PROBLEMOWA.pdf.
więcej »
28.07.2009
Zapraszamy do debaty na temat propozycji reform w kulturze wysuniętych przez zespół prof. J. Hausnera. Na forum e-Kongresu można pobrać i skomentować przygotowane na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokumenty:
  • Kultura w kryzysie czy kryzys w kulturze
  • Przepisy prawa z zakresu kultury
więcej »
24.07.2009
Zapraszamy do zapoznania się z treścią Raportów o Stanie Kultury, stanowiących zbiór 15 opracowań, dotyczących przemian, jakie miały miejsce w poszczególnych obszarach polskiej kultury w okresie ostatnich 20 lat. Raporty zostały przygotowane przez zespoły ekspertów na zlecenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i obejmują takie obszary tematyczne jak: kultura miejska, zarządzanie w kulturze, muzea, wzornictwo, rynek sztuki, książka, teatr, taniec współczesny, kinematografia, szkolnictwo artystyczne, edukacja kulturalna, digitalizacja dóbr kultury, media audiowizualne oraz promocja Polski przez kulturę.
więcej »
20.07.2009
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z dużą liczbą zgłoszeń do udziału w obradach Kongresu Kultury Polskiej w dn. 23 - 25 września 2009 r. w Krakowie limit miejsc został wyczerpany. Osoby rejestrujące się od dnia 20 lipca wpisywane są na listę rezerwową.
więcej »
20.07.2009
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem obrad Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie. Obrady obejmują 5 sesji plenarnych otwartych dla publiczności w godzinach przedpołudniowych oraz 25 równoległych sympozjów problemowych w godzinach popołudniowych, które będą dostępne dla zarejestrowanych uczestników Kongresu. Dla zalogowanych użytkowników strony istnieje możliwość personalizacji harmonogramu.
więcej »
16.07.2009
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem udziałem w obradach Kongresu Kultury Polskiej w dn. 23-25 września 2009 r. w Krakowie, termin rejestracji za pośrednictwem strony internetowej www.kongreskultury.pl ulega skróceniu do wyczerpania limitu miejsc. Limit aktualnie dostępnych miejsc wynosi około sto.
więcej »
14.07.2009
"Jakie jest miejsce naszej kultury w europejskim krajobrazie, a także jakie jest miejsce kultury w pejzażu polskiego życia społecznego? Czy umiemy spojrzeć na sprawy kraju nie w kategoriach „skarbonki”, ale skarbnicy idei. Nie przepływu pieniędzy – ale przepływu myśli?" - zapraszamy do zapoznania się z refleksją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego na temat polskiej kultury i zbliżającego się Kongresu Kultury Polskiej.
więcej »
10.07.2009
Zapraszamy do zapoznania się z raportem na temat finansowania kultury i zarządzania instytucjami kultury przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez zespól autorów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera. Opracowanie to jest częścią Raportu o stanie kultury – dokumentu, obrazującego proces zmian, jakie zaszły w polskiej kulturze na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Już wkrótce na stronie Kongresu Kultury Polskiej będzie można przeczytać pozostałe diagnozy odnoszące się do poszczególnych dziedzin kultury i sztuki, przygotowane przez ekspertów.
 
więcej »
06.07.2009
W ramach Gdynia Design Days o sytuacji krajowych przemysłów kreatywnych, problemach prawa własności przemysłowej i potencjale tkwiącym w nowoczesnym projektowaniu rozmawiać będą Paweł Szlachta, Marcin Mioduszewski, Tomasz Budzyń. Fragmenty Raportu i stanie wzornictwa przedstawi dr Iwona Palczewska. Zapraszmy na kolejną dyskusję z moderatorami forum e-Kongres z cyklu Z wirtualnej w przestrzeń miejską.
więcej »
04.07.2009
W ramach XVI Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego oraz tuż przed krakowskim Kongresem Kultury Polskiej o sytuacji edukacji kulturalnej i artystycznej w Polsce oraz wykorzystaniu potencjału internetu w pracy animatora kultury w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu rozmawiać będą Jadwiga Majewska, Marian Oslislo, Wenancjusz Ochmann, Marek Zieliński i Agnieszka Osman-Tura. Spotkanie prowadzi Stanisław Ruksza.
więcej »
04.07.2009
Dzięki uprzejmości Instytutu Kulturoznawstwa UAM i Samorządowego Obserwatorium Kultury w Poznaniu, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją prof. Jerzego Hausnera - wykładem wygłoszonym podczas Konferencji w Poznaniu.
Jakie są prognozowane wydatki na kulturę dla lat 2009-2011? Jak powinien działać sektor kultury w warunkach ograniczonego finansowania? Czy dostrzegamy w kulturze potencjał rozwojowy i czy kultura może stanowić jeden z mechanizmów ożywiania gospodarki i wychodzenia z kryzysu?
więcej »
« Lipiec 2009 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo