Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
mmaziarka
rkasprzak

Wątek prowadzi:

Monika Maziarka , Rafał Kasprzak

Monika Maziarka - prawnik, specjalizuje się w zagadnieniach prawnych związanych z funkcjonowaniem sektora kultury, tworzeniem konsorcjów i powstawaniem partnerstw publiczno-prywatnych, przygotowaniem i realizacją projektów kulturalnych.
Informacje o moderatorze
dr Rafał Kasprzak - adiunkt w Szkole Głównej Handlowej, specjalizuje się w problematyce ekonomicznego wymiaru kultury, rozwoju przemysłów kultury oraz wpływu środków publicznych na funkcjonowanie i efektywność organizacji.
Informacje o moderatorze

Zmierzając do zdiagnozowania stanu kultury w Polsce, na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego opracowano 15 raportów mających na celu szczegółowe rozpoznanie sytuacji poszczególnych obszarów funkcjonowania kultury. Wśród nich znajduje się „Raport o finansowaniu kultury i zarządzaniu instytucjami kultury” przygotowany przez zespół autorów pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera.

Zespół prof. Hausnera przedstawił także kolejne dokumenty („Kultura w kryzysie czy kryzys w kulturze” oraz „Przepisy prawa z zakresu kultury”) nie wchodzące w skład raportów o stanie kultury, lecz zawierające dalsze propozycje reform w tym sektorze.

Zbliżający się Kongres Kultury Polskiej ma na celu przedyskutowanie propozycji i sugestii poczynionych w raportach. Debatę na ten temat - już zainaugurowaną w różnych mediach - pragniemy kontynuować w wirtualnej przestrzeni e-Kongresu.

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniami i przedyskutowania zawartych w nich propozycji.

« Listopad 2019 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »

Rozmawiać o designie - dlaczego nie?


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo