Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Wystawa pokazuje prace sześciu młodych fotografów: Anny Bedyńskiej, Grażyny Makary, Kuby Dąbrowskiego, Michała Bojary, Tomasza Wiecha i Tomasza Żurka. Zostali oni poproszeni o wykonanie zdjęć ilustrujących główne tezy „Raportów o stanie kultury”.
więcej »
Jubileuszowa wystawa (15-lecie mangghi, 80 rocznica śmierci F. Jasieńskiego) prezentująca najciekawsze eksponaty (m.in. drzeworyty, militaria, ceramikę) z kolekcji japoników Feliksa Jasieńskiego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie zestawione z malarstwem i grafiką z kręgu japonizmu polskiego (prace Olgi Boznańskiej, Wojciecha Weissa, Juliana Fałata, Jana Stanisławskiego – artystów związanych z Feliksem Jasieńskim).
więcej »
"Hanga – drugi język Japonii" to pokaz prac nadesłanych na tegoroczne Triennale przez 28 artystów japońskich, przedstawicieli kilku pokoleń. Wystawa zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.
więcej »
Przygotowana dla Festiwalu Sztuk Wizualnych Art Boom w Krakowie instalacja „AUSCHWITZWIELICZKA” będzie pierwszą w Polsce stałą pracą, którą artysta zrealizuje w przestrzeni publicznej. Realizacja ta jest efektem osobistej refleksji i doświadczeń, również uważnej obserwacji zjawisk, które dzieją się we współczesnej kulturze.
więcej »
Dom Norymberski w Krakowie przygotowuje wystawę wpisującą się zarówno w Kongres Kultury Polskiej, jak i w obchody 30.lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergii. Przygotowana na tę okazję instalacja „Dama z gronostajem” autorstwa niemieckiego profesora Ottmara Hörla zostanie zaprezentowana na placu św. Marii Magdaleny.
więcej »
Tomasz Stańko z zespołem i Orkiestra AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia wykonają program będący hołdem złożonym znakomitemu kompozytorowi i pianiście Krzysztofowi Komedzie w 40. rocznicę śmierci. twórcy znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej, m.in. do filmów Romana Polańskiego: Dziecko Rosemary (z najsłynniejszą "Kołysanką") i Matnia.
więcej »
Program autorski. Klasyczny skład orkiestrowy połączony z jazzującym, eksperymentalnym, bazującym na elementach ludowej, klezmerskiej i bałkańskiej tradycji muzycznej wielu narodów – krakowskie trio Kroke. Program złożony z nowoczesnych aranżacji utworów Kroke poszerzony o symfoniczne brzmienie orkiestrowe.
więcej »
« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo