Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Propozycja wydarzeń kulturalnych towarzyszących Kongresowi Kultury Polskiej ma uświetnić przebieg obrad, a jednocześnie zwrócić uwagę mieszkańców Krakowa i turystów na debatę podejmowaną w dniach 23-25 września.

Część imprez ma charakter otwarty dla wszystkich chętnych. Druga część propozycji jest dostępna tylko dla zarejestrowanych uczestników Kongresu.
Podczas Kongresu Kultury Polskiej zapraszamy jego uczestników na prezentację „Jak w Bibliotece Jagiellońskiej zabezpieczamy polskie dziedzictwo kultury?”:
  • SKARBY BIBLIOTEKI JAGIELLOŃSKIEJ – pokaz zbiorów specjalnych
  • KONSERWACJA JEDNOSTKOWA – Pracownia Konserwacji BJ
  • ZABEZPIECZANIE MASOWE – Klinika Papieru BJ
więcej »
W Pałacu Biskupa Erazma Ciołka będa miały miejsce trzy muzyczne wydarzenia:
  • CODEX SPECIALNIK – muzyka religijna ziem Królestwa Czeskiego w świetle jednego z najznamienitszych źródeł XIV wiecznych Schola Specialis Familiae (Praga), kier. art. Vlastislav Matoušek
  • FANFARY I TAŃCE BAROKOWE –Thoinot Arbeau – Orchesographie (1589)
  • EPOS HEROICZNY - pieśni rycerzy i szlachtyWielkiego Księstwa Litewskiego STARY OLSA (Mińsk), kier. art. Zmicier Sasnouski
Organizatorem koncertów jest Muzeum Narodowe w Krakowie.
więcej »
Premierowy spektakl Opery Krakowskiej w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka. Niecodzienna scenografia, piękne kostiumy autorstwa Marii Balcerek oraz nieśmiertelna muzyka Pucciniego.
więcej »
Po prawie dwuletnim remoncie i modernizacji Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera Dom Jana Matejki. Nowa aranżacja, odrestaurowane wnętrza, projekcje multimedialne ukażą nowoczesne oblicze malarza. Dla uczestników Kongresu wstęp do wszystkich Oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie jest bezpłatny.
więcej »
Inspiracją do spektaklu „Factory 2” stała się postać Andy’ego Warhola i skupiona wokół niego grupa artystów. The Factory przy East 47th Street na środkowym Manhattanie była pracownią Warhola i jednym z najmodniejszych miejsc Nowego Jorku lat 60. Przedstawienie nie jest ani dokumentem, ani historią o Andym Warholu, lecz rodzajem fantazji o życiu, jakie wiódł twórca pop-artu.
więcej »
Spektakl otrzymał Grand Prix XXXIV Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”, a także nagrody za reżyserię dla Jana Klaty, za scenografię dla Justyny Łagowskiej, za dramaturgiczne opracowanie tekstu dla Jana Klaty i Sebastiana Majewskiego, nagrody aktorskie dla Barbary Wysockiej oraz Krzysztofa Globisza.
więcej »
Wystawa pokazuje prace sześciu młodych fotografów: Anny Bedyńskiej, Grażyny Makary, Kuby Dąbrowskiego, Michała Bojary, Tomasza Wiecha i Tomasza Żurka. Zostali oni poproszeni o wykonanie zdjęć ilustrujących główne tezy „Raportów o stanie kultury”.
więcej »
Jubileuszowa wystawa (15-lecie mangghi, 80 rocznica śmierci F. Jasieńskiego) prezentująca najciekawsze eksponaty (m.in. drzeworyty, militaria, ceramikę) z kolekcji japoników Feliksa Jasieńskiego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie zestawione z malarstwem i grafiką z kręgu japonizmu polskiego (prace Olgi Boznańskiej, Wojciecha Weissa, Juliana Fałata, Jana Stanisławskiego – artystów związanych z Feliksem Jasieńskim).
więcej »
"Hanga – drugi język Japonii" to pokaz prac nadesłanych na tegoroczne Triennale przez 28 artystów japońskich, przedstawicieli kilku pokoleń. Wystawa zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.
więcej »
Przygotowana dla Festiwalu Sztuk Wizualnych Art Boom w Krakowie instalacja „AUSCHWITZWIELICZKA” będzie pierwszą w Polsce stałą pracą, którą artysta zrealizuje w przestrzeni publicznej. Realizacja ta jest efektem osobistej refleksji i doświadczeń, również uważnej obserwacji zjawisk, które dzieją się we współczesnej kulturze.
więcej »
Dom Norymberski w Krakowie przygotowuje wystawę wpisującą się zarówno w Kongres Kultury Polskiej, jak i w obchody 30.lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergii. Przygotowana na tę okazję instalacja „Dama z gronostajem” autorstwa niemieckiego profesora Ottmara Hörla zostanie zaprezentowana na placu św. Marii Magdaleny.
więcej »
Tomasz Stańko z zespołem i Orkiestra AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia wykonają program będący hołdem złożonym znakomitemu kompozytorowi i pianiście Krzysztofowi Komedzie w 40. rocznicę śmierci. twórcy znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej, m.in. do filmów Romana Polańskiego: Dziecko Rosemary (z najsłynniejszą "Kołysanką") i Matnia.
więcej »
Program autorski. Klasyczny skład orkiestrowy połączony z jazzującym, eksperymentalnym, bazującym na elementach ludowej, klezmerskiej i bałkańskiej tradycji muzycznej wielu narodów – krakowskie trio Kroke. Program złożony z nowoczesnych aranżacji utworów Kroke poszerzony o symfoniczne brzmienie orkiestrowe.
więcej »
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza 25 września o godz. 14 na spotkanie do Wielofunkcyjnej Sali Edukacyjnej „Pod Kozami” w Gmachu Głównym Muzeum. Na zaproszenie Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Muzeum Narodowe w Krakowie prezentowało w Kostrzynie podczas Przystanku Woodstock Galerię Sztuki w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych i w formie Galerii Zewnętrznej w plenerze.

więcej »
Wystawa fotografii Łukasza Trzcińskiego jako wydarzenie towarzyszące VI. Kongresowi Kultury Polskiej. "Nowa Europa" to mozaikowy portret Europy Środkowo-Wschodniej skomponowany dwie dekady po demontażu systemu komunistycznego. Fotografiom towarzyszą opisy Wojciecha Nowickiego.
więcej »
Na konkurs podczas tegorocznej edycji Triennale 1643 artystów z 70 krajów świata nadesłało 5473 prac. Do drugiej, końcowej fazy selekcji zakwalifikowano 2201 prac 667 twórców z 64 krajów. Wśród nich znalazło się 768 grafik 221 polskich artystów, co świadczy o dynamicznym wzroście zainteresowania naszych twórców tą dziedziną sztuki.
więcej »
Międzynarodowe Biennale Grafiki, zostało założone w roku 1983 przez Radę do Spraw Kultury. Odbyło się 13 edycji Biennale, które otrzymało łącznie 28 000 prac z 70 krajów, włączając Polskę, Japonię, Chiny, Stany Zjednoczone, Anglię, Francję, Hiszpanię, Włochy, Holandię, Belgię, Australię, Koreę Tajlandię, Indonezje, Egipt i Gwatemalę.
więcej »
Wielokrotnie nagradzana belgijska artystka do perfekcji opanowała technikę litografii, która w połączeniu z drukiem cyfrowym pozwala Ingrid Ledent tworzyć oryginalne, pełne niepowtarzalnej ekspresji dzieła. Artystka wykorzystuje w nich odwzorowane fragmenty swojego ciała: fałdów i załamań skóry, oczu, warg, uszu, nosa – w ten sposób powstaje swoisty autoportret artystki.

więcej »
„Grafika polska – Sztuka i Edukacja” to pamiątkowa wystawa środowiskowa polskich profesorów i asystujących im pedagogów na przełomie wieków, w obliczu nieuchronnych wyzwań digitalizacji, przed jakimi przyjdzie im stanąć…
więcej »
« Listopad 2019 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo