Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Autorzy

dr Krzysztof Jakóbik

• Urodził się w 1968 r. w Krakowie.

• Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie, Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Kierunku Cybernetyki Ekonomicznej i Informatyki (1994). Od 1994 roku Pracownik Akademii Ekonomicznej - asystent w Katedrze Statystyki, później Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, aktualnie adiunkt w Katedrze Statystyki.

• Od 2006 Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie. Kilkuletnie doświadczenie w sektorze IT; analityk i konsultant zintegrowanych systemów wspomagania zarządzania. Praca magisterska na temat bezrobocia w Polsce. Doktorat (2003) w dziedzinie nauk ekonomicznych, paca doktorska na temat: Modelowanie wydatków związanych z leczeniem nowotworów piersi u kobiet w Polsce. Zainteresowania naukowe: Ekonomika sfery ochrony zdrowia, demografia ekonomiczna, modelowanie procesów społecznych.

• Współpracuje w szerokim zakresie z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi. W 2007 roku uczestnik międzynarodowego programu wsparcia dla statystyki Bułgarii. Problemy badawcze, nad którymi aktualnie pracuje to: Starzenie się ludności Polski i konsekwencje tych procesów dla gospodarki, ocena efektywności systemu ochrony zdrowia w Polsce, analiza finansowa systemu ochrony zdrowia w Polsce, zastosowanie rejestrów administracyjnych do zasilania statystyki regionalnej, wdrażania rozwiązań informatycznych przy prowadzeniu badań statystycznych.
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kultura w internecie


Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo