Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Prawo o organizacjach pozarządowych obejmuje wiele aktów prawnych, w szczególności ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawę o fundacjach, Prawo o stowarzyszeniach, ustawę o pomocy społecznej, ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych czy ustawę o podatku od towarów i usług. Bardzo często organizacje pozarządowe są znacznie bardziej skuteczne i efektywne niż instytucje publiczne. Nierzadko wykonują one zadania, których Państwo nie chce bądź nie może zrealizować.

Organizacje społeczne są aktywne w wielu sferach - sportu, turystyki, edukacji, oświaty, pomocy społecznej i ochrony zdrowia, ekologii, a także kultury i sztuki. Szacuje się, że w ostatnim z wymienionych obszarów działa blisko 13% organizacji należących do trzeciego sektora w Polsce. Znajomość prawa regulującego ich działanie jest więc kluczowa.

Aktualny stan prawny (grudzień 2011 r.) znajduje się na stronach internetowych Kadry Kultury, w zakładce Zarządzanie kulturą - Organizacje pozarządowe. Zapraszamy do odwiedzania zaprzyjaźnionego serwisu dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z prawem kultury i sztuki.

« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo