Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Prawo zamówień publicznych stanowi jeden z najistotniejszych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem instytucji publicznych, warunkując wydatkowanie środków publicznych. Jednocześnie wiele zapisów tej ustawy sprawia trudności w zakresie ich stosowania. Dlatego też wybierając hasła do niniejszego słownika autor miał na uwadze przede wszystkim te, które w działalności kulturalnej pojawiają się często, a jednocześnie mogą budzić określone wątpliwości.
Drugi akt prawny prezentowany w niniejszym dziale dotyczy partnerstwa publiczno-prywatnego. Pomimo funkcjonowania ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym od roku 2005, która została zastąpiona nową ustawą w roku 2008, z danych wynika, że brak jest praktycznych przykładów zastosowania partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Dotychczas było to wynikiem m.in. zbyt skomplikowanej procedury wyboru partnera prywatnego. Nowa ustawa z 2008 r. zmienia ten stan rzeczy wprowadzając szereg ułatwień przy wyborze partnera prywatnego.
 
Aktualny stan prawny (grudzień 2011 r.) znajduje się na stronach internetowych Kadry Kultury, w zakładce Zarządzanie kulturą - Zamówienia publiczne. Zapraszamy do odwiedzania zaprzyjaźnionego serwisu dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z prawem kultury i sztuki.

« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo