Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Działalność kulturalna to tworzenie, upowszechnianie i ochrona kultury, a jedną z ważniejszych i częstych form aktywności w tej dziedzinie jest organizowanie różnego rodzaju imprez artystycznych i rozrywkowych, także tzw. masowych. Wymaga to od organizatora znajomości przepisów prawa, które bezpośrednio wpływają także na wiele "składowych" imprezy, między innymi na budżet, konieczność uzyskania zezwoleń czy zapewnienia określonych warunków bezpieczeństwa uczestnikom. Zamieszczone w Słowniku hasła zostały przygotowane na podstawie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych najpełniej definiującej tą tematykę. Hasła te mają być swoistym przewodnikiem i podpowiedzią w pracy zawodowej dla pracowników nie tylko sektora kultury.

Aktualny stan prawny (grudzień 2011 r.) znajduje się na stronach internetowych Kadry Kultury, w zakładce Zarządzanie kulturą - Imprezy masowe. Zapraszamy do odwiedzania zaprzyjaźnionego serwisu dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z prawem kultury i sztuki.
 

« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo