Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Adres: Kultura
Kongres Kultury Polskiej jest zadaniem złożonym, realizowanym w kilku uzupełniających się obszarach. Odzwierciedleniem struktury projektu jest liczba zaangażowanych partnerów, wśród których należy wymienić: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (patrona honorowego), Prezydenta Miasta Krakowa, Marszałka Województwa Małopolskiego i Rektora
Uniwersytetu Jagiellońskiego (sygnatariuszy porozumienia w sprawie organizacji Kongresu w Krakowie we wrześniu 2009 r.), Radę Programową Kongresu, Narodowe Centrum Kultury (działające w imieniu MKiDN), Uniwersytet Jagielloński i Krakowskie Biuro Festiwalowe (działające w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa oraz Marszałka woj. Małopolskiego).

Inicjatorem i honorowym patronem VI Kongresu Kultury Polskiej jest Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem Kongresu, jest debata nad kondycją polskiej kultury i wyzwaniami, jakie stoją przed nią we współczesnym, globalizującym się świecie. Planowane wydarzenie odwołuje się o idei kongresów zrealizowanych w latach 1910, 1936, 1966, 1981 i w 2000 roku.
 

Odzwierciedleniem złożonej struktury projektu jest liczba partnerów zaangażowanych w realizację zadania. W celu zapewnienia bezpośredniej komunikacji utworzono:


Orange


Orange jest organizatorem multimedialnej transmisji z obrad Kongresu Kultury Polskiej w sieci Internet na stronach Kongresu Kultury Polskiej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wykorzystanie dostępnych technologii informatycznych, pozwoli zwiększyć przestrzenny i czasowy zasięg Kongresu, a tym samym grono osób mogących uczestniczyć w dyskusjach nad kondycją współczesnej kultury polskiej i kierunkach jej rozwoju.

www.orange.pl
Ośrodek Statystyki Kultury jest specjalistycznym ośrodkiem powołanym przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, którego celem jest realizacja zadań ogólnokrajowych w dziedzinie statystyki kultury. Formalnie Ośrodek Statystyki Kultury działa w strukturze organizacyjnej Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi publikacjami statystycznymi dotyczącymi kultury!

OSK przygotował dla użytkowników strony drugie podsumowanie wyników sond, które pojawiały się systematycznie na  witrynie Kongresu.


http://www.stat.gov.pl/krak/69_734_PLK_HTML.htm


więcej »
PoemProject powstał z myślą o osobach, które tworzą wiersze i chciałyby je zaprezentować innym wierszokletom. Główny celem serwisu jest stworzenie wspólnoty poetyckiej oraz promocja twórczości amatorskiej.
więcej »
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) zrzesza niemal 100 firm zajmujących się szeroko pojętą produkcją audiowizualną - począwszy od reklam telewizyjnych i internetowych, a skończywszy na wysokobudżetowych filmach fabularnych. KIPA prowadzi portal www.audiowizualni.pl publikujący aktualne informacje dotyczące rynku audiowizualnego i kinematografii w Polsce.
więcej »
Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o różnorodnych kierunkach działania. Założył ją w 1961 r. Stefan Sutkowski, dyrektor naczelny i artystyczny od początku jej istnienia. Pierwszą premierą sceniczną tego Zespołu była La serva padrona G.B.Pergolesiego, wykonana 4 września 1961 r.

więcej »
Muzeum Śląskie w Katowicach powstało w 1929 roku. Podczas II wojny światowej straciło siedzibę i znaczną część zbiorów. Od 1984 roku, kiedy restytuowano placówkę po prawie 50 latach niebytności, mieści się w centrum Katowic, w budynku dawnego, XIX-wiecznego hotelu.

www.muzeumslaskie.pl
więcej »
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu powołane zostało do życia w lutym 2006 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji programu operacyjnego MKiDN „Znaki Czasu”.

www.csw.torun.pl
więcej »
Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych powołane zostało we Wrocławiu z inicjatywy Ministra Kultury w rządzie Marka Belki - Waldemara Dąbrowskiego i Prezydenta Miasta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza, w ramach Narodowego Programu Kultury "Znaki Czasu".

www.zacheta.wroclaw.pl


więcej »
Łódzkie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych powołano we wrześniu 2004 roku. Spośród celów Narodowego Programu Kultury „Znaki Czasu” łódzkie Towarzystwo za podstawowy i priorytetowy uznało stworzenie Regionalnej Kolekcji Sztuki Współczesnej.

więcej »
Fundacja dla Śląska - Śląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, od 2005 roku gromadzi dzieła sztuki współczesnej w ramach programu ZNAKI CZASU. Kolekcja powstaje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Śląskiego, władzom Gminy Katowice a także dzięki przekazywanym darowiznom oraz sponsorom.

www.dlaslaska.pl


więcej »
Muzeum w Kielcach powstało w 1908 jako Muzeum PTK, od 1936 Świętokrzyskie, 1975 Narodowe z siedzibami w XVII-wiecznym pałacu biskupów krakowskich i XVIII-wiecznej piętrowej kamienicy przy Rynku, z dwoma biograficznymi oddziałami (S. Żeromskiego, H. Sienkiewicza w Oblęgorku), od 1999 podlega Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego, gromadzi zbiory artystyczne, historyczne, archeologiczne i przyrodnicze.

www.muzeumkielce.net

www.mnki.pl


więcej »
49. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 29 maja – 4 czerwca 2009. Trzonem Festiwalu są konkursy – filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły rywalizują w trzech kategoriach: polski i międzynarodowy film krótkometrażowy oraz długometrażowy film dokumentalny.

www.kff.com.pl


więcej »
Odbywający się pomiędzy 12 a 22 czerwca Festiwal Sztuk Wizualnych ArtBoom to największy festiwal, prezentujący w Krakowie sztukę współczesną: zarówno polską, jak i zagraniczną. Założeniem organizatorów jest stworzenie cyklicznego wydarzenia, które umożliwi kontakt z najbardziej interesującymi zjawiskami w sztuce najnowszej.

www.artboomfestival.pl

więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo