Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Adres: Kultura
Powierzenie najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetowi Jagiellońskiemu – roli gospodarza Kongresu, sprzyja prowadzeniu niezależnej debaty między ekspertami, przedstawicielami administracji a środowiskami twórczymi i odbiorcami kultury.

W ramach Kongresu Kultury Polskiej przewidziano dyskusję na trzy wiodące tematy: Przestrzenie twórczości, Instytucje dla kultury oraz Kultura w społeczeństwie.
Ważną część obrad będzie stanowiła prezentacja „Raportu o stanie kultury” w dwudziestolecie przemian. Dokument ten ma nie tylko wskazać konieczne do przeprowadzenia reformy w sferze kultury, ale także sprowokować refleksję nad rolą kultury w życiu codziennym.

Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zapraszamy do oglądania archiwum transmisji obrad Kongresu z każdej sali Auditorium Maximum i Biblioteki Jagiellońskiej. Wykorzystanie dostępnych technologii informatycznych, dzięki uprzejmości Orange, pozwoliło zwiększyć przestrzenny i czasowy zasięg Kongresu, a tym samym grono osób mogących uczestniczyć w dyskusjach nad kondycją współczesnej kultury polskiej i kierunkach jej rozwoju.

Łącznie w dniach od 23 do 25 września transmisję za pośrednictwem naszej strony obejrzało 16070 internautów. Dziękujemy za Państwa obecność.

Obrady VI Kongresu Kultury Polskiej obejmują 5 sesji plenarnych otwartych dla publiczności w godzinach przedpołudniowych oraz 26 równoległych sympozjów problemowych w godzinach popołudniowych, które będą dostępne dla zarejestrowanych uczestników Kongresu.

Personalizuj Program!
Program pozwala zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikom serwisu internetowego na wybór i zapamiętanie najbardziej interesujących sympozjów, a tym samym na zaplanowanie swojego udziału w obradach Kongresu.

Rada Programowa Kongresu Kultury Polskiej została powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do udziału w jej pracach zostały zaproszone wybitne osobistości ze świata nauki i kultury. Pierwsze uroczyste spotkanie, inaugurujące działania Rady odbyło się w dniu 3 października 2008 r. Do głównych zadań Rady należy przedstawianie merytorycznych rekomendacji związanych z organizacją Kongresu Kultury Polskiej oraz opiniowanie programu obrad. Członkowie Rady będą również honorowymi gośćmi Kongresu Kultury Polskiej.
W Bibliotece Jagiellońskiej w salach konferencyjnych odbędą się sympozja w ramach obrad Kongresu Kultury Polskiej. Biblioteka Jagiellońska jest częścią systemu biblioteczno-informacyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, obok Biblioteki Medycznej CM, bibliotek wydziałowych i instytutowych.
więcej »
W Międzynarodowym Centrum Kultury odbędzie się w czasie rzeczywistym projekcja relacji z Kongresu Kultury Polskiej.
Sala w Międzynarodowym Centrum Kultury przygotowana będzie dla 160 widzów. Międzynarodowe Centrum Kultury, powstałe w 1991 roku, jest instytucją badawczą i ekspercką, która prowadzi działalność wystawienniczą, promocyjną, edukacyjną i wydawniczą.
więcej »
W dniach od 23-25 września 2009 r. Auditorium Maximum będzie pełnić funkcję Centrum Kongresowego. W budynku Auditorium odbędą się wszystkie sesje plenarne oraz większość sympozjów problemowych.
więcej »
Pawilon Wyspiańskiego będzie pełnić funkcję Centrum Prasowego Kongresu. Tutaj wydawane będą akredytacje dziennikarskie, a w dniach od 22-25 września będzie możliwość pobrania materiałów prasowych oraz uruchomiony zostanie Punkt Informacji o Kongresie z dostępem do Internetu.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo