Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Adres: Kultura
  Kultura to środowisko, w którym żyjemy - to co nas łączy i sprawia, że jesteśmy narodem - więzi społeczne, myśli, działania, emocje i dzieła twórców, którzy potrafią je wyrazić i nazwać. Kultura to także kreacja i innowacyjność rozwijające się na bazie naszych doświadczeń osobistych oraz tych stanowiących pamięć i doświadczenie zbiorowe.
  Dwudziestolecie transformacji ustrojowej to właściwy moment dla przeprowadzenia pogłębionej analizy dokonanych zmian, solidnej diagnozy stanu teraźniejszego i przygotowania pełnego wyobraźni projektu działań w sferze kultury na przyszłość. Jest to wyzwanie dla wszystkich ludzi kultury zarówno praktyków jak i teoretyków.
Raporty o stanie kultury - do opracowania których zaprosiłem ekspertów i badaczy reprezentujących ośrodki naukowe z całej Polski - są zbiorem autorskich tekstów diagnozujących kulturę, a także definiujących relację w jakiej ma pozostawać państwo wobec kultury.
  Teksty raportów, w postaci 15 dokumentów, przedstawiam do Państwa oceny licząc na merytoryczną i pogłębioną dyskusję. Zapraszam do niej za pośrednictwem strony internetowej www.kongreskultury.pl mając nadzieję na jej rzeczywistą kontynuację podczas obrad Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie w dniach 23-25 września 2009 r.

Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem pt. "Analiza wykorzystania środków na projekty inwestycyjne z udziałem MKiDN w okresie 2004 - 2008" przygotowanym przez firmę consultingową Res Management Jacek Dębczyński.

Analiza dostępna jest tutaj
Uzupełnienie do materiału dostępne jest tutaj
22.09.2009
Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem pt. "Trzy kroki ku zmianom na lepsze w polskiej kulturze" przygotowanym przez Elizę Durkę, Dorotę Mieszek, Hannę Trzeciak, Macieja Nowaka, Pawła Płoskiego, Michała Wojtusia, we współpracy z Klaudią Madziar.

Analiza dostępna jest tutaj
więcej »
Wyszukiwarka raportów
Szukana fraza
Szukaj w
aport o stanie i zróżnicowaniach kulltury miejskiej Raport o finansowaniu i zarządzaniu instytucjami kultury
Raport o systemie ochrony dziedzictwa kulturowego Raport o muzeach
Raport o wzornictwie Raport o rynku dzieł sztuki
Raport o książce Raport o teatrze
Raport o tańcu współczesnym Raport o kinematografii
Raport o szkolnictwie artystycznym Raport o edukacji kulturalnej
Raport o digitalizacji dóbr kultury Raport o mediach audiowizualnych
Raport o promocji Polski poprzez kulturę
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo