Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Adres: Kultura
Na prezentowanym, ogólnopolskim forum dla pracowników sektora kultury i aktywnych odbiorców sztuki poruszane będą wątki ważne z punktu widzenia zarządzających instytucjami kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych i artystów.
Zapraszam do udziału w debacie o kondycji społeczeństwa polskiego widzianej przez pryzmat działań artystycznych i kulturalnych oraz do poznania różnorodnych opinii internautów na temat zjawisk i procesów istotnych dla rozwoju sektora kultury w Polsce.
Ufam, że Państwa udział w e-kongresie koordynowanym przez Narodowe Centrum Kultury zaowocuje dyskusją, która znacząco wpłynie na kształt przyszłej polityki kulturalnej państwa.

Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marek_Szladowski

Wątek prowadzi:

Marek Szladowski

Doktor nauk humanistycznych, historyk literatury i kultury. Współredaktor naukowy tomów: Literatura i/a tożsamość w XX wieku (Opole 2007) oraz Egzystencjalne doświadczenie starości w literaturze (Opole 2008), współpracował przy powstaniu leksykonu Księga żałoby i śmierci (Warszawa 2009). Autor artykułów, recenzji, esejów i szkiców. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwent Studium Doktoranckiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Głównym obszarem jego zainteresowań są przemiany mentalności i wyobraźni XIX, XX i XXI wieku.
Obecnie pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Departament Funduszy Europejskich).

Sektor kultury jest fundamentem dla rozwoju ekonomicznego miast i regionów oraz dostarcza kreatywnych umiejętności innym gałęziom gospodarki, poprawiając wydajność, tworząc miejsca pracy i wspierając rozwój nowoczesnego społeczeństwa o wysokich kompetencjach. Ponadto kreuje nowe potrzeby estetyczne, co przekłada się na popyt na bardziej wyrafinowane produkty i usługi. Uznaje się, że w skali kraju każda złotówka zainwestowana w sferę prawidłowo zarządzanej kultury daje zwrot w postaci kilku złotych.
Szczegółowy opis forum


E-kongres
Jacek_Papis

Wątek prowadzi:

Jacek Papis

Reżyser, dramaturg, dziennikarz. Szczegółowe informacje - www.jacekpapis.art.pl

Witam na stronie, która w moim pojęciu służyć ma monitorowaniu tego, w jakim kierunku zmierza reforma kultury w naszym kraju. Co do tego, że zmiany w organizacji i zarządzaniu instytucjami kultury są u nas niezbędne, nikt chyba nie ma już dziś wątpliwości. Kongres Kultury zainicjował dyskusję nad zmianami – teraz ważne jest, aby faktycznie zostały one wcielone w życie. Mam nadzieję, że strona ta stanie się narzędziem, które pomoże, aby reforma kultury zmierzała we właściwym kierunku. Zachęcam do wyrażania swoich opinii, spostrzeżeń, obaw, pomysłów i wątpliwości.

Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo