Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
11.06.2013
Zakończenie prac nad Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kultury ogłosiło zakończenie prac nad Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa i prawdopodobnie już w lipcu, zostaną ogłoszone jego założenia.

Program ma pomóc powstrzymać spadek czytelnictwa wśród Polaków.

Opracowanie przez rząd, wspólnie ze stroną społeczną, wieloletniego programu na rzecz czytelnictwa i wprowadzenie go w życie to jeden z postulatów Paktu dla Kultury, podpisanego w maju 2011 r.

Program ma na celu promocję czytania, poprawienie społecznego wizerunku książki, zwiększenie zakupów książek dla bibliotek, a także stworzenie platformy cyfrowej ułatwiającej dostęp do książek i czasopism.

W 2012 roku pilotażowy projekt programu stworzyło ministerstwo kultury, jednocześnie swój projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa sporządził Komitet Społeczny Paktu dla Kultury.

Projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ma zostać ostatecznie zaakceptowany na czerwcowym spotkaniu Obywateli Kultury w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W Narodowym Programie Czytelnictwa mają się znaleźć m.in. gwarancje finansowe dotyczące wspierania czytelnictwa na najbliższe 3-5 lat. Pieniądze będą przeznaczane na m.in. zakupy biblioteczne. "Kwota minimalna przeznaczona na ten cel to 20 mln zł rocznie. Określiliśmy też dość precyzyjnie strukturę nowości bibliotecznych - jedna trzecia książek z tej puli powinna stanowić lekturę dla dzieci i młodzieży" - wyjaśnił Zdrojewski.

Źródło:http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=samorzad_nowy.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dep=125051

Dodaj komentarz:

Nick:
E-mail:
Treść:
Wpisz tekst z obrazka: CAPTCHA Image

Inny obrazek


Komentarze:

« Sierpień 2019 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo