Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Wystawa „Kultura fotograficzna”

Wystawa fotografii ilustrujących „Raporty o stanie kultury”

Termin: 22 września – 11 października

Wernisaż wystawy: 22.09.2009, godz. 20.00

Miejsce: Galeria Pauza

Organizator: Narodowe Centrum Kultury, Galeria Pauza, Fundacja Archeologia Fotografii

Wstęp wolny
Wystawa pokazuje prace sześciu młodych fotografów: Anny Bedyńskiej, Grażyny Makary, Kuby Dąbrowskiego, Michała Bojary, Tomasza Wiecha i Tomasza Żurka. Zostali oni poproszeni o wykonanie zdjęć ilustrujących główne tezy „Raportów o stanie kultury”. W efekcie możemy zobaczyć cykl doskonałych fotografii, mocną wypowiedź, czasem ironiczną, czasem melancholijną ale zawsze uważną i wyrazistą. Od ujęć reporterskich do pozowanych sesji, od fotografii ludzi i przedmiotów, od zbliżeń i dalekich planów, od nasyconych kolorów po czerń i biel, od tradycyjnej fotografii po cyfrowe modyfikacje: prace te składają się na zestaw, spostrzegawczym widzom mówiący dużo o kondycji współczesnej fotografii. Patrząc na te prace w dziedzinie „kultury fotograficznej” można pozwolić sobie na optymizm. Wykonanie pojedynczej pracy przedstawiającej tysiące słów zapisanych w raportach stało się bowiem dla fotografów doskonałym sposobem pokazania siły medium w jakim zdecydowali się pracować.
Ekspozycja ujawnia także kulisy selekcji zdjęć, jakiego dokonali organizatorzy. Obok finałowej grupy, najlepszych, naszym zdaniem, zdjęć, pokazujemy inne propozycje artystów, tak by widzowie mogli podjąć dyskusję, zgodzić się lub zakwestionować dokonany przez nas wybór.

Kontakt:
Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5, II piętro
wtorek-niedziela
15.00-21.00
www.galeriapauza.pl

« Maj 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo