Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Wymiana doświadczeń - Finansowanie procesu rewitalizacji dla celów kultury

Kluczową przeszkodą dla procesów rewitalizacji dla celów kultury wydaje się być finansowanie. Chciałabym zatem otworzyć dyskusję na temat znanych Państwu mechanizmów finansowania, które towarzyszyły/towarzyszą rewitalizacji miejsc takich jak Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, MS2, Łódź Art Center, Fabryka Trzciny w Warszawie oraz innych, które są Państwu znane i bliskie. Z porównania doświadczeń wyniknie zapewne obraz istniejących mechanizmów, możliwości, a także lista potrzeb, być może prowadząca do stworzenia nowych możliwości dla integracji polityki finansowania procesów rewitalizacji i długofalowego, zrównoważonego programowania dla obiektów. Wybieram się na poszukiwania studiów przypadku, w międzyczasie zachęcam uczestników Forum, a także dyrektorów i pracowników z/rewitalizowanych miejsc, które służą kulturze, do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

W sumie: 3  

monikadgeitz monikadgeitz
(moderator)

02.08.09, 07:56

Wymiana doświadczeń - Finansowanie procesu rewitalizacji dla celów kultury
Kluczową przeszkodą dla procesów rewitalizacji dla celów kultury wydaje się być finansowanie. Chciałabym zatem otworzyć dyskusję na temat znanych Państwu mechanizmów finansowania, które towarzyszyły/towarzyszą rewitalizacji miejsc takich jak Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,, MS2, Łódź Art Center, Fabryka Trzciny w Warszawie oraz innych, które są Państwu znane i bliskie. Z porównania doświadczeń wyniknie zapewne obraz istniejących mechanizmów, możliwości, a także lista potrzeb, być może prowadząca do stworzenia nowych możliwości dla integracji polityki finansowania procesów rewitalizacji i długofalowego, zrównoważonego programowania dla obiektów. Wybieram się na poszukiwania studiów przypadku, w międzyczasie zachęcam uczestników Forum, a także dyrektorów i pracowników, managerów projektów z/rewitalizowanych miejsc, które służą kulturze, do podzielenia się wiedzą i swoimi doświadczeniami.

monikadgeitz monikadgeitz
(moderator)

31.08.09, 17:32

Zachęta do wymiany doświadczeń na temat finansowania rewitalizacji dla celów kultury
Do tej pory nie udało mi się zachęcić głosów na forum, które dzieliłyby się doświadczeniami dotyczącymi machanizmów finansowania rewitalizacji dla celów kultury. W najmbliższy weekend mam nadzieję zaprezentować pierwszy przykład Muzeum Sztuki MS2 w Łodzi. Zachęcam Państwa do dzielenia się na tych łamach swoimi doświadczeniami i wiedzą na ten temat.

monikadgeitz monikadgeitz
(moderator)

04.09.09, 21:23

Wywiad z p. Jarosławem Suchanem - Dyrektorem Muzeum Sztuki w Łodzi
Dziś miałam przyjemność porozmawiać z p. Jarosławem Suchanem - Dyrektorem Muzeum Sztuki w Łodzi na temat rewitalizacji przestrzeni post-industrialnej dla celów kultury, w tym o mechanizmach finansowania. Za kilka dni opublikuję treść całej rozmowy, dziś natomiast chciałabym zawrzeć kilka refleksji, które przyszły mi do głowy po jej odbyciu:
- kultura gości w miejscach post-industrialnych jak najbardziej nturalnie i jako najbardziej typowe przeznaczenie, pod warunkiem, iż w zrewitalizowanych kompleksach ma miejsce dywersyfikacja funkcji, nie tylko kultura, ale także inne przeznaczenia;
- w tej chwili najbardziej dostępnym mechanizmem finansującym rewitalizację dla celów kultury są fundusze unijne i wsparcie budżetów administracji lokalnej;
- MS2 dzięki lokalizacji i zróżnicowanemu programowi edukacyjnemu, przyciąga ogromne zainteresowanie odbiorców, w tym grup, które typowo/potencjalnie nie wybierałyby muzeum sztuki na miejsce spędzania wolnego czasu, czy rozwijania zainteresowań.

Więcej niebawem, dziś już jednak pragnę gorąco podziękować Panu Dyrektorowi za podzielenie się ze mną, a za moim pośrednictwem także z Państwem, swymi refleksjami, doświadczeniami i marzeniami.
W sumie: 3  
« Marzec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Miejskie powidoki


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo