Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

dr Rafał Kasprzak


Ur. 1975, adiunkt w Katedrze Poziomu Życia i Konsumpcji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zakres zainteresowań naukowo-dydaktycznych obejmuje problematykę ekonomicznego wymiaru kultury, rozwoju przemysłów kultury oraz wpływu środków publicznych na funkcjonowanie i efektywność organizacji. Autor pierwszego w Polsce akademickiego kursu e-learningowego "Przemysły kultury w gospodarce rynkowej" oraz wielu publikacji naukowych z zakresu ekonomicznych aspektów kultury oraz wdrażania środków publicznych. W rozprawie doktorskiej "Konsumpcja usług kultury" analizował wpływ zmian po stronie podaży usług kultury wywołanych m.in. komercjalizacją kultury, integracją Polski z UE, finansowaniem kultury ze środków strukturalnych UE oraz rozwojem przemysłów kultury na konsumenta usług kultury w wymiarze: poziomu i jakości konsumpcji usług kultury oraz wzorców (modeli) konsumpcji usług kultury. Absolwent studiów MBA w Ecole Superieure de Commerce w Renes we Francji, kierunek International Commerce.

Zakres doświadczenia zawodowego obejmuje doradztwo gospodarcze dla organizacji, pozyskiwanie środków publicznych i działalność szkoleniową. Autor wielu projektów współfinansowanych ze środków UE. Jako ekspert współpracuje z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędami Marszałkowskimi. Asesor i ekspert krajowy przy Ministerstwie Rozwoju Regionalnego do oceny projektów z zakresu infrastruktury kultury (Regionalny Program Operacyjny, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko), wsparcia i promocji przedsiębiorczości (Program Operacyjny Kapitał Ludzki).


« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Miejskie powidoki


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo