Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
19.09.2009
Tuż przed Kongresem...

Na 4 dni przed Kongresem Kultury Polskiej mamy dla Państwa kilka informacji organizacyjnych.Wcześniejsza rejestracja na Kongres w Krakowie
Zachęcamy  do rejestracji na obrady Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie już 22 września między godziną 15 a 19 w Auditorium Maximum. Wcześniejsza rejestracja z pewnością wpłynie na punktualne rozpoczęcie obrad 23 września.

Godziny otwarcia recepcji w dn. 23-25 września

23 września (środa): od 8:00 do 19:00
24 września (czwartek): od 8:00 do 19:00
25 września (piątek): od 8:00 do 14:00

Wejściówki na Kongres Kultury Polskiej
Informujemy, że dla wszystkich, którym nie udało się zarejestrować on-line na obrady Kongresu, będzie możliwość odebrania biletów wstępu w punkcie wydawania wejściówek w Bibliotece Jagiellońskiej ul. Mickiewicza 22. Wejściówki dotyczą:
  1. Sesji plenarnych – transmisja obrad w Międzynarodowym Centrum Kultury i Bibliotece Jagiellońskiej
  2. Sympozjów – obrady w Auditorium Maximum
Ilość wejściówek ograniczona.

Konferencja prasowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Konferencja prasowa otwierająca obrady Kongresu odbędzie się 22 września o godzinie 14 w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.


Relacja na żywo

Przypominamy, że za pośrednictwem strony www.kongreskultury.pl będziemy transmitować na żywo relacje z obrad Kongresu. Na stronie głównej sukcesywnie będą pojawiły się komunikaty zapraszające do oglądania kolejnych sesji plenarnych i sympozjów, zawierające aktywny link do transmisji.

Transmisję będzie można oglądać również na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Krakowie, dla niezarejestrowanych na obrady a zainteresowanych śledzeniem dyskusji, swoje pomieszczenia udostępniają Międzynarodowe Centrum Kultury oraz Biblioteka Jagiellońska.
W Łodzi na transmisję Sympozjum nr 6 z udziałem dyrektora Jarosława Suchana zaprasza Muzeum Sztuki w Łodzi

Program Kongresu Kultury Polskiej
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z sylwetkami uczestników poszczególnych dyskusji oraz z abstraktami sesji plenarnych przygotowanych przez Agnieszkę Holland, Michała Boniego, Jerzego Hausnera, Henryka Woźniakowskiego oraz Edmunda Wnuka-Lipińskiego, które stanowią jednocześnie ramy tematyczne popołudniowych sympozjów.

Przemyśleniami na temat zbliżającego się Kongresu podzielili się także członkowie Rady Programowej - zapraszamy do zapoznania się z ich oczekiwaniami w stosunku do rezultatów Kongresu (poszczególne teksty w rozwinięciu życiorysów).

Imprezy towarzyszące
Na naszych stronach można zapoznać się z dokładnym wykazem wydarzeń kulturalnych towarzyszących Kongresowi. Są to m.in. prezentacja pt. „Jak w Bibliotece Jagiellońskiej zabezpieczamy polskie dziedzictwo kultury?”, zwiedzanie Domu Jana Matejki, wystawa "Kultura fotograficzna" czy pokaz prac "Hanga - drugi język Japonii" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Strona Kongresu w liczbach
Od 7 maja 2009 r. stronę www.kongreskultury.pl odwiedziło już 289164 unikalnych użytkowników. Odnotowaliśmy 418299 odsłon - w każdym miesiącu liczba kliknięć na naszą stronę wzrastała o kolejne 30 tys. Aktualnie odnotowujemy średnio 7,5 tys. wejść dziennie na stronę dedykowaną Kongresowi.
Dziękujemy Państwu za zainteresowanie i aktywność! 

Zadaj pytanie na Kongresie


Przeczytaj ostatnie posty na forum e-Kongres


Dołącz do nas na Facebook’uPozdrawiamy!
Zespół ds. e-Kongresu

« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Miejskie powidoki


Rozmawiać o designie - dlaczego nie?


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo