Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Wystąpienia problemowe, referaty i raporty, dyskusje, podsumowania oraz komentarze moderatorów koncentrować się będą wokół trzech wiodących tematów:

Przestrzenie twórczości

Dyskusja o twórczości i twórcach. Będzie w niej miejsce na bilans wskazujący na osiągnięcia współczesnych polskich artystów i ich rolę w kulturze światowej, a także o wpływie tradycji europejskiej na kształt twórczości artystycznej w Polsce. Zaproszeni gości to m. in. Andrzej Wajda, Anda Rottenberg, Grzegorz Gauden, Michał Merczyński, Krzysztof Ingarden czy Edwin Bendyk.

Instytucje dla kultury

Dyskusja o konieczności modernizacji organizacyjnych i instytucjonalnych form życia kulturalnego. Wynikiem obrad powinny być propozycje reform, umożliwiające jak najskuteczniejsze wykorzystanie nowoczesnych metod w zarządzaniu kulturą. Zaproszeni goście to m. in. Ryszard Markiewicz, Jarosław Lipszyc, Jerzy Hausner czy Bartosz Szydłowski.

Kultura w społeczeństwie


Dyskusja nad rolą kultury w życiu codziennym społeczeństwa obywatelskiego i definiowaniu tożsamości w warunkach transformacji ustrojowej, integracji europejskiej, globalizacji i zmiany pokoleniowej. Zaproszeni goście to m. in. Ryszard Nycz, Joanna Tokarska-Bakir, Wojciech Burszta, Jan Miodek czy Jacek Żakowski.
  
« Październik 2019 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo