Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Sinfonietta Cracovia / Trio Kroke

Termin: 23 września 2009 r.
Miejsce: Rynek Główny w Krakowie
Program: Program autorski. Klasyczny skład orkiestrowy połączony z jazzującym, eksperymentalnym, bazującym na elementach ludowej, klezmerskiej i bałkańskiej tradycji muzycznej wielu narodów – krakowskie trio Kroke. Program złożony z nowoczesnych aranżacji utworów Kroke poszerzony o symfoniczne brzmienie orkiestrowe.
Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Sinfonietta Cracovia - Orkiestra Stołecznego Miasta Krakowa jest dziś jednym
z najważniejszych ambasadorów kultury polskiej w świecie. Jest zaliczana do czołowych polskich i europejskich zespołów kameralnych, a wyjątkowa atmosfera koncertów, ich entuzjastyczny odbiór przez publiczność, znakomite recenzje, a przede wszystkim jakość prezentacji muzycznych na scenie świadczą o stałym rozwoju wciąż młodej orkiestry.
Sukces Sinfonietty związany jest również z nowoczesnym sposobem zarządzania. Dzięki niemu zespół - w zależności od doboru repertuaru - powiększany jest do składu symfonicznego ze stałą grupą dętą, którą współtworzą najwybitniejsi polscy muzycy młodego pokolenia. Powstała w ten sposób nieograniczona możliwość poszerzania repertuaru sprzyja pozyskiwaniu nowych odbiorców muzyki klasycznej. Prezentacja pomysłowych kampanii promocyjnych koncertów połączona z zawsze wysokim poziomem artystycznym stała się standardem stosowanym z sukcesem przez profesjonalnie zarządzaną od szeregu lat orkiestrę.
Wśród szeregu nagrań zrealizowanych przez orkiestrę do najważniejszych należą prestiżowe produkcje telewizyjne dla BBC Classical Music Television, TV ARTE, Telewizji Polskiej oraz płyty CD nagrane dla wytwórni: Arion, Dux i CD Accord.

Trio KROKE

Powstałe w 1992 roku Trio Kroke tworzą absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej: Tomasz Kukurba - altówka, skrzypce, śpiew, Jerzy Bawoł - akordeon, Tomasz Lato - kontrabas. Muzyka zespołu (jego nazwa w języku jidisz oznacza Kraków) bazuje na elementach ludowej tradycji muzycznej wielu narodów, zwłaszcza narodu żydowskiego, bałkańskich Cyganów, korzysta także z doświadczeń muzyki klasycznej i jazzu. Kroke ma w dorobku występy na liczących się muzycznych scenach Europy i udział w wielu prestiżowych festiwalach, między innymi „Womad” (na zaproszenie Petera Gabriela) czy „North Sea Jazz Festival”, gdzie występował obok takich artystów jak Path Metheny, Al Jarreau czy Chick Corea.
Więcej: Stałymi punktami na mapie koncertowej grupy są występy w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Skandynawii. Zespół wydał osiem płyt, z których album „Live At The Pit” został nominowany, a „The Sound Of The Vanishing World” otrzymał Nagrodę Niemieckiej Krytyki Płytowej w roku 2000, jedną z najważniejszych nagród fonograficznych Europy. W 2003 roku Kroke rozpoczęło współpracę ze znakomitym angielskim skrzypkiem – Nigelem Kennedym, która zaowocowała wydaniem płyty „East Meets East”. Zespół znalazł się także wśród nominowanych do nagrody brytyjskiego radia BBC 3 w dziedzinie „World Music”, w kategorii – „Europa” w roku 2004. W kwietniu 2004 roku odbyła się premiera najnowszego programu „Edyta Geppert i Kroke” – płyta z tym materiałem ukazała się w październiku 2006 roku.
« Maj 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo