Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Loegler Romuald

– Architekt, projektant i dydaktyk. Wydawca miesięcznika Architektura & Biznes.
– Członek Saksońskiej Akademii Sztuki (Sächsische Akademie der Künste). Wykładowca na uczelniach wyższych.
– Do jego realizacji należą obiekty dydaktyczne wyższych uczelni, szkoły średnie, banki, kościoły, obiekty usługowe i zespoły mieszkalne, m.in. Biblioteka Jagiellońska, Filharmonia w Łodzi, Opera w Krakowie, Nordbahnhof w Berlinie, które jako indywidualne realizacje otrzymały nagrody.
– Uczestnik indywidualnych i zbiorowych wystaw krajowych i zagranicznych, m.in. w Korei, Wenecji, Dreźnie, Berlinie i Paryżu.
– Członek jury konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Wielokrotnie publikowany w krajowych i zagranicznych czasopismach, publikacjach książkowych, m.in. w Światowym Atlasie Architektury, Encyklopedii Architektury Europejskiej, Spisie Architektów Świata, Domus, Bauwelt, Arkitektiilehti, Deutsches Architektenblatt, Architekturze i Biznesie.
– Laureat prestiżowych nagród, krajowych i zagranicznych, przyznawanych za całokształt twórczości lub za pojedyncze realizacje, m.in. Nagroda Honorowa SARP, Nagroda Fundacji Alfred Toepfer Stiftung F.V.S. im. Fritza Schumachera w Hamburgu, Nagroda Ministra Infrastruktury za wybitne osiągnięcia.

Dzień pierwszy 23.09 : Sympozjum 7: Sztuka przestrzeni (architektura, urbanistyka, kształtowanie krajobrazu).
Funkcja : Uczestnik/Uczestniczka
« Wrzesień 2019 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo