Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
20.05.2009
Raport "Zoom na domy kultury"

"Raport Zoom na domy kultury – diagnoza domów kultury" to opracowanie przygotowane przez zespół Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" pod kierunkiem dr Marii Theiss.


Badanie przeprowadzono wśród 13 losowo wybranych ośrodków kultury na terenie województwa mazowieckiego.


Obszary funkcjonowania domów kultury poddane analizie to program działania w środowisku lokalnym, w tym m. in. misja i wizja instytucji, sposoby informowania i komunikowania się ze społecznością lokalną, budowanie kapitału społecznego oraz zasoby domów kultury i zarządzanie nimi (finansowanie i pracownicy). Teksty zawierają przykłady dobrych i złych praktyk, rekomendacje oraz przyczynki do dyskusji.

"Celem naszej pracy było sporządzenie swoistego portretu mazowieckich domów kultury tak, by mogły w nim one rozpoznać swoje słabe i mocne strony. Przyjrzeć się swoim sposobom działania i skonfrontować z przykładami działań innych. Chcieliśmy także podsunąć pewne kierunki myślenia i zadać – naszym zdaniem – ważne pytania." (Otwarcie dyskusji).

Marta Białek-Graczyk jest autorką m. in. części poświęconej wnioskom z przeprowadzonych badań, gdzie odpowiada na pytanie, jakie są źródła sukcesu domów kultury.

Z treścią Raportu w wersji skróconej i pełnej można zapoznać się na stronie http://www.zoomnadomykultury.pl/raport

W związku z publikacją Raportu Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza przedstawicieli domów kultury, władz lokalnych, niezależnych animatorów kultury z Mazowsza i wszystkich, dla których ważna jest przyszłość domów kultury na KULMINACJĘ, czyli wydarzenie wieńczące projekt. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca o godz. 11 w Teatrze Dramatycznym i Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W dyskusji pt. CENTRUM KULTURY XXI WIEKU? POTENCJAŁ DOMÓW KULTURY wezmą udział Janusz Byszewski (Laboratorium Edukacji Twórczej), Grzegorz Lewandowski (Chłodna 25), Małgorzata Łuszkewicz, (Koalicja na rzecz Młodych), Ewa Winnicka (Polityka), Agata Etmanowicz (Instytut Adama Mickiewicza) oraz Martyna Woropińska (Narodowe Centrum Kultury).

Źródło:
http://www.zoomnadomykultury.pl/

Dodaj komentarz:

Nick:
E-mail:
Treść:
Wpisz tekst z obrazka: CAPTCHA Image

Inny obrazek


Komentarze:

« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo