Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Praktyki Polskie (2) - Jak Łódź staje się Modelowym Miastem Zintegrowanej...

Tegoroczne podróże - w tym do Londynu, Bawarii, Czech i na Bliski Wschód - nasunęły mi szczerą refleksję, że procesy rewitalizacyjne, jakie dokonują się w Polsce i Europie Centralnej i Wschodniej, są niepowtarzalne, oryginalne, twórcze i coraz wyższej jakości i interesującej treści. W latach 2003 - 2004 w przewidywaniach z perspektywy życia w Berlinie, ujrzałam w Łodzi potencjał przyszłego Modelowego Europejskiego Centrum Zintegrowanej Rewitalizacji, i z radością obserwuję, iż obraz ten nabiera konkretnych, realnych kształtów. Bałuty, Polesie, Księży Młyn, Widzew, EC1, Centum stały się miejscami, w których powoli, acz skutecznie toczy się proces przywracania nowego życia budynkom po-fabrycznym i zabytkowym, coraz mniej komercyjnie, coraz bardziej twórczo. Decydenci, którym oczy na potencjał tkwiący w rehabilitacji społecznej, regeneracji środowiska, rewitalizacji architektonicznej, zachowaniu dziedzictwa otwierają instytucje kultury, naukowcy, biznes, organizacje pozarządowe, "kreatywni partyzanci", zaczynają identyfikować się z myślą, iż Miasto właśnie z rewitalizacji może uczynić swój niepowtarzalny atut promocyjny i ekonomiczny. Zintegrowane zarządzanie Miastem, w tym sektorem rewitalizacji otworzyłoby nowe kierunki rozwoju Łodzi i ukazało nowe, szerokie horyzonty. Lobbuję na rzecz uwierzenia w ten potencjał - nie ma drugiego takiego Miasta na Świecie. Na rok 2023 przewiduję zakończenie procesu całkowitej rehabilitacji Miasta.

W sumie: 3  

monikadgeitz monikadgeitz
(moderator)

19.07.09, 12:17

Praktyki Polskie (2) - Jak Łódź staje się Modelowym Miastem Zintegrowanej Rewitalizacji
Tegoroczne podróże - w tym do Londynu, Bawarii, Czech i na Bliski Wschód - nasunęły mi szczerą refleksję, że procesy rewitalizacyjne, jakie dokonują się w Polsce i Europie Centralnej i Wschodniej, są niepowtarzalne, oryginalne, twórcze i coraz wyższej jakości i interesującej treści. W latach 2003 - 2004 w przewidywaniach z perspektywy życia w Berlinie, ujrzałam w Łodzi potencjał przyszłego Modelowego Europejskiego Centrum Zintegrowanej Rewitalizacji, i z radością obserwuję, iż obraz ten nabiera konkretnych, realnych kształtów. Bałuty, Polesie, Księży Młyn, Widzew, EC1, Centum stały się miejscami, w których powoli, acz skutecznie toczy się proces przywracania nowego życia budynkom po-fabrycznym i zabytkowym, coraz mniej komercyjnie, coraz bardziej twórczo. Decydenci, którym oczy na potencjał tkwiący w rehabilitacji społecznej, regeneracji środowiska, rewitalizacji architektonicznej, zachowaniu dziedzictwa otwierają instytucje kultury, naukowcy, biznes, organizacje pozarządowe, "kreatywni partyzanci", zaczynają identyfikować się z myślą, iż Miasto właśnie z rewitalizacji może uczynić swój niepowtarzalny atut promocyjny i ekonomiczny.
Zintegrowane zarządzanie Miastem, w tym sektorem rewitalizacji otworzyłoby nowe kierunki rozwoju Łodzi i ukazało nowe, szerokie horyzonty. Lobbuję na rzecz uwierzenia w ten potencjał - nie ma drugiego takiego Miasta na Świecie. W 2023 roku przewiduję zakończenie procesu całkowitej rehabilitacji Miasta.

biercz biercz

20.09.09, 11:54

Życzenia
Niech to miejsce będzie także okazję do złożenia p. Monice Dzięgielewskiej-Geitz słów uznania za profesjonalizm i pasję z jaką walczy o realizację projektów zintegrowanej rewitalizacji. Wyrażam nadzieję, że w tych projektach nie zabraknie miejsca dla bibliotek.

Przykład z Łodzi - budynek Biblioteki Politechniki Łódzkiej w budynku pofabrycznym z roku 1912-1913.
http://bg.p.lodz.pl/rys.htm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblioteka_Politechniki_%C5%81%C3%B3dzkiej

Bibliotekarz z miasta Łodzi

monikadgeitz monikadgeitz
(moderator)

30.09.09, 20:22

Biblioteki
Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia i przypomnienie o bibliotekach! Proszę opowiedzieć o swojej bibliotece, czy mieści się w budynku zabytkowym? Czy chętnie zagościłaby w zrewitalizowanym obiekcie post-industrialnym?

Pozdrawiam,
Monika D-Geitz
W sumie: 3  
« Kwiecień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Miejskie powidoki


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo