Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Praktyki Polskie (2) - Jak Łódź staje się Modelowym Miastem Zintegrowanej...

Tegoroczne podróże - w tym do Londynu, Bawarii, Czech i na Bliski Wschód - nasunęły mi szczerą refleksję, że procesy rewitalizacyjne, jakie dokonują się w Polsce i Europie Centralnej i Wschodniej, są niepowtarzalne, oryginalne, twórcze i coraz wyższej jakości i interesującej treści. W latach 2003 - 2004 w przewidywaniach z perspektywy życia w Berlinie, ujrzałam w Łodzi potencjał przyszłego Modelowego Europejskiego Centrum Zintegrowanej Rewitalizacji, i z radością obserwuję, iż obraz ten nabiera konkretnych, realnych kształtów. Bałuty, Polesie, Księży Młyn, Widzew, EC1, Centum stały się miejscami, w których powoli, acz skutecznie toczy się proces przywracania nowego życia budynkom po-fabrycznym i zabytkowym, coraz mniej komercyjnie, coraz bardziej twórczo. Decydenci, którym oczy na potencjał tkwiący w rehabilitacji społecznej, regeneracji środowiska, rewitalizacji architektonicznej, zachowaniu dziedzictwa otwierają instytucje kultury, naukowcy, biznes, organizacje pozarządowe, "kreatywni partyzanci", zaczynają identyfikować się z myślą, iż Miasto właśnie z rewitalizacji może uczynić swój niepowtarzalny atut promocyjny i ekonomiczny. Zintegrowane zarządzanie Miastem, w tym sektorem rewitalizacji otworzyłoby nowe kierunki rozwoju Łodzi i ukazało nowe, szerokie horyzonty. Lobbuję na rzecz uwierzenia w ten potencjał - nie ma drugiego takiego Miasta na Świecie. Na rok 2023 przewiduję zakończenie procesu całkowitej rehabilitacji Miasta.

W sumie: 3  

monikadgeitz monikadgeitz
(moderator)

19.07.09, 12:17

Praktyki Polskie (2) - Jak Łódź staje się Modelowym Miastem Zintegrowanej Rewitalizacji
Tegoroczne podróże - w tym do Londynu, Bawarii, Czech i na Bliski Wschód - nasunęły mi szczerą refleksję, że procesy rewitalizacyjne, jakie dokonują się w Polsce i Europie Centralnej i Wschodniej, są niepowtarzalne, oryginalne, twórcze i coraz wyższej jakości i interesującej treści. W latach 2003 - 2004 w przewidywaniach z perspektywy życia w Berlinie, ujrzałam w Łodzi potencjał przyszłego Modelowego Europejskiego Centrum Zintegrowanej Rewitalizacji, i z radością obserwuję, iż obraz ten nabiera konkretnych, realnych kształtów. Bałuty, Polesie, Księży Młyn, Widzew, EC1, Centum stały się miejscami, w których powoli, acz skutecznie toczy się proces przywracania nowego życia budynkom po-fabrycznym i zabytkowym, coraz mniej komercyjnie, coraz bardziej twórczo. Decydenci, którym oczy na potencjał tkwiący w rehabilitacji społecznej, regeneracji środowiska, rewitalizacji architektonicznej, zachowaniu dziedzictwa otwierają instytucje kultury, naukowcy, biznes, organizacje pozarządowe, "kreatywni partyzanci", zaczynają identyfikować się z myślą, iż Miasto właśnie z rewitalizacji może uczynić swój niepowtarzalny atut promocyjny i ekonomiczny.
Zintegrowane zarządzanie Miastem, w tym sektorem rewitalizacji otworzyłoby nowe kierunki rozwoju Łodzi i ukazało nowe, szerokie horyzonty. Lobbuję na rzecz uwierzenia w ten potencjał - nie ma drugiego takiego Miasta na Świecie. W 2023 roku przewiduję zakończenie procesu całkowitej rehabilitacji Miasta.

biercz biercz

20.09.09, 11:54

Życzenia
Niech to miejsce będzie także okazję do złożenia p. Monice Dzięgielewskiej-Geitz słów uznania za profesjonalizm i pasję z jaką walczy o realizację projektów zintegrowanej rewitalizacji. Wyrażam nadzieję, że w tych projektach nie zabraknie miejsca dla bibliotek.

Przykład z Łodzi - budynek Biblioteki Politechniki Łódzkiej w budynku pofabrycznym z roku 1912-1913.
http://bg.p.lodz.pl/rys.htm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblioteka_Politechniki_%C5%81%C3%B3dzkiej

Bibliotekarz z miasta Łodzi

monikadgeitz monikadgeitz
(moderator)

30.09.09, 20:22

Biblioteki
Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia i przypomnienie o bibliotekach! Proszę opowiedzieć o swojej bibliotece, czy mieści się w budynku zabytkowym? Czy chętnie zagościłaby w zrewitalizowanym obiekcie post-industrialnym?

Pozdrawiam,
Monika D-Geitz
W sumie: 3  
« Czerwiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo