Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Praktyki Polskie (1) - Łodź Manufaktura - Komercja, czy Kultura?

Od początku zaistnienia Manufaktury obserwuję ewolucję kompleksu od typowo komercyjnego - centrum handlowego, restauracji, kawiarni, pubów, w kierunku miejsca rewitalizacji społeczniej, kreatywności i kultury. Otwarcie Muzeum Sztuki 2 oraz Hotelu Andel’s to ciekawy etap zmiany w tym kierunku. Ciekawa jestem Państwa opinii - czy Manufaktura według Was ma szansę stać się miejscem, gdzie przeważa kultura i kreatywność wzlatując ponad komercję? Jak oceniacie jakość kultury, która się tam "dzieje"? Osobiście, znakomicie czułam się we wnętrzu Hotelu Andel’s, prowadząc w sali Kaszmirowej warsztat "Proces Miasta Kreatywnego", który odbył się 19.06.2009 w ramach konferencji na temat przemysłów kreatywnych. Podoba mi się "inna" formuła hotelu, jego wzronictwo i estetyka dokonanej rewitalizacji. Link do Muzeum Sztuki MS2: http://www.manufaktura.com/PL aktualnosci_nowe-ms2.asp Linki do Kultury na terenie Manufaktury: http://www.manufaktura.com/PL/aktualnosci_8FestiwalFotgrafii.asp http://www.manufaktura.com/PL/przyjdzIzobacz.asp http://www.muzeum.manufaktura.com/viewpage.php?page_ 22

W sumie: 2  

monikadgeitz monikadgeitz
(moderator)

24.06.09, 11:15

Praktyki Polskie (1) - Łodź Manufaktura - Komercja, czy Kultura?
Od początku zaistnienia Manufaktury obserwuję ewolucję kompleksu od typowo komercyjnego - centrum handlowego, restauracji, kawiarni, pubów, w kierunku miejsca rewitalizacji społeczniej, kreatywności i kultury. Otwarcie Muzeum Sztuki 2 oraz Hotelu Andel’s to ciekawy etap zmiany w tym kierunku. Ciekawa jestem Państwa opinii - czy Manufaktura według Was ma szansę stać się miejscem, gdzie przeważa kultura i kreatywność wzlatując ponad komercję? Jak oceniacie jakość kultury, która się tam "dzieje"?

Osobiście, znakomicie czułam się we wnętrzu Hotelu Andel’s, prowadząc w sali Kaszmirowej warsztat "Proces Miasta Kreatywnego", który odbył się 19.06.2009 w ramach konferencji na temat przemysłów kreatywnych. Podoba mi się "inna" formuła hotelu, jego wzronictwo i estetyka dokonanej rewitalizacji.

Wojciech_Klosowski Wojciech_Klosowski

25.06.09, 15:55

Rewitalizacja - sprawa złożona
Rewitalizacja to jednak proces społeczny (niektórzy mówią: społeczno-ekonomiczny, ale wszak ekonomia też jest nauką społeczną). Na razie Manufaktura jest zaimportowanym z zewnątrz przedsięwzięciem ekonomicznym, a więc co najwyżej - impulsem do rewitalizacji. Rewitalizacja zacznie się, jeżeli przestrzenie Manufaktury zaczną funkcjonować jak przestrzeń publiczna i przyciągną aktywność mieszkańców. Zgadzam się, że jest na to spora szansa, bo przestrzeń manufaktury jest zapraszająca i przyjazna, a w Łodzi brak innych konkurujących przestrzeni publicznych.
Mniej przejmowałbym się formalnym statusem tej przestrzeni (prywatna i komercyjna!); ważne jest, jak ją będą użytkowali ludzie.
W sumie: 2  
« Czerwiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo