Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
25.06.2009
Pierwszy newsletter Kongresu Kultury Polskiej

Zapraszamy do lektury!
Witamy w pierwszym numerze newslettera Kongresu Kultury Polskiej!


Serwis internetowy www.kongreskultury.pl powstał, by ułatwić Państwu udział we wrześniowych obradach Kongresu oraz umożliwić wszystkim zainteresowanym dyskusję nad stanem i przyszłością polskiej kultury.

W serwisie odnaleźć można oprócz interesujących artykułów o literaturze, sztuce, teatrze i innych aspektach kultury, praktyczny słownik zarządzania kulturą, ikony kultury prezentowane przez polskie galerie, informacje praktyczne oraz wiele innych aktywności.
Dodatkowo na stronie działa forum e- Kongres, na którym poruszane są wątki ważne z punktu widzenia wszystkich zajmujących się i interesujących się kulturą.

Zapraszamy do udziału w debacie o kondycji społeczeństwa polskiego widzianej przez pryzmat działań artystycznych i kulturalnych oraz do poznania różnorodnych opinii internautów na temat zjawisk i procesów istotnych dla rozwoju sektora kultury w Polsce.

Czytaj newsletter i wejdź na stronę www.kongreskultury.plMiejskie powidoki w Poznaniu już w PIĄTEK!

Od czerw­ca do wrze­śnia mo­de­ra­to­rzy e-​Kon­gre­su po­ja­wiać się będą w rze­czy­wi­stej prze­strze­ni na spo­tka­niach z publicznością pod­czas let­nich fe­sti­wa­li w Pol­sce. Drugie spotkanie z cyklu Z wirtualnej w przestrzeń miejską odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego MALTA.

Temat: Miej­skie po­wi­do­ki. Pro­jek­ty kul­tu­ral­ne i ar­ty­stycz­ne w prze­strze­ni pu­blicz­nej.
Miej­sce: Ga­le­ria Miej­ska Ar­se­nał. Stary Rynek 3, Po­znań.
Czas: 26 czerwca 2009 r. (pią­tek), godzina 11.00.
Pro­wa­dze­nie: Jo­an­na Erbel i Mar­cin Mać­kie­wicz (Made in Poznań, Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw TeatralnychWarsztaty dla Profesora Hausnera


Wolny Uniwersytet Warszawy w czerwcowym cyklu poświęconym tradycji niezależnych działań artystycznych i innowacyjnych sposobów produkcji artystycznej (samoorganizacja, działania sieciowe), oraz ich funkcjonowania w szerszym kontekście społecznym (ekonomia daru, wolna wymiana, ruch wolnej kultury, "slow culture"), zaprasza na Warsztaty z warszawskiej kultury niezależnej dla prof. Jerzego Hausnera.Kultura w Internecie - relacja ze spotkania


Spotkanie z moderatorami forum dyskusyjnego e-Kongres odbyło się 22 czerwca w klubokawiarni na Chłodnej 25 w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział: Marta Białek, Magdalena Sroka, Joanna Erbel, Paweł Szlachta i Tomasz Targosz.
Dyskusję poprowadziła Marta Klimowicz.


Dyskusja na Chłodnej była spotkaniem inaugurującym funkcjonowanie forum e-Kongresu. Było to także pierwsze spotkanie z cyklu dyskusji, które w ramach promocji e-Kongresu odbędą się w wybranych miastach festiwalowych. Goście poza przedstawieniem problematyki poruszanej na wątkach, dyskutowali o sytuacji kultury w Internecie, o tym czy instytucje kultury potrafią wykorzystać potencjał Internetu w swojej codziennej działalności.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i galerii zdjęć ze spotkania.

Kongres w Internecie
Kongres Kultury Polskiej pojawił się już na Facebooku, a aktualne wiadomości związane z wydarzeniem ukazują się także na stronie Narodowego Centrum Kultury www.nck.pl Zapraszamy!

Aktualnie poruszane wątki na e-Kongresie


Wejdź na stronę www.kongreskultury.pl i dołącz do dyskusji!

Z wirtualnej w przestrzeń miejską - zapis dyskusji, która odbyła się w klubokawiarni Chłodna 25 nt. Kultury w Internecie, prowadzenie Marta Klimowcz Więcej

Jakiej reformy kultury potrzebujemy?
- jaki wpływ na kulturę mogą mieć proponowane przez Profesora Jerzego Hausnera zmiany? Prowadzenie Joanna Erbel Więcej

Praktyki polskie - Łódź Manufaktura - Komercja, czy kultura? - "Ciekawa jestem Państwa opinii - czy Manufaktura według Was ma szansę stać się miejscem, gdzie przeważa kultura i kreatywność wzlatując ponad komercję?" Prowadzenie Monika Dzięgielewska-Geitz Więcej

Praktyka zagraniczna - Amsterdam Westergasfabriek - Amsterdam jest miastem, w którym przemysły kreatywne bardzo często znajdują lokum w obiektach poprzemysłowych. Prowadzenie Monika Dzięgielewska-Geitz Więcej

Czy w domach kultury mieszka sztuka? - zachęta do rozmowy na temat domów kultury w Polsce. Prowadzenie Marta Białek-Graczyk Więcej

Klastry kreatywne – znak czasów, moda czy szansa? - Koncepcja klastrów, jako atrakcyjne i efektywne narzędzie podnoszenia konkurencyjności oraz stymulowania innowacyjności gospodarek lokalnych i regionalnych. Prowadzenie Paweł Szlachta Więcej

Ugoda Google - Projekt ugody Google, umożliwiającej digitalizację książek budzi ogromne zainteresowanie i może mieć znaczenie także dla polskich wydawców i autorów. Prowadzenie Tomasz Targosz Więcej

Wianki 2009 - czy wydarzenia kulturalne mogą być produktem turystycznym? Czy ciągle możemy uważać je za element kultury? Prowadzenie Magdalena Sroka Więcej

Informacje praktyczne
Zapraszamy do rejestrowania się na Kongres Kultury Polskiej w Krakowie. Rejestracja możliwa jest przez stronę www.kongreskultury.pl


Pozdrawiamy!

Zespół ds. obsługi e-Kongresu

« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Miejskie powidoki


Rozmawiać o designie - dlaczego nie?


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo