Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
02.05.2012
Nadchodzi kolejny Miesiąc Fotografii w Krakowie!
Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii, z uwagi na swój jubileuszowy charakter, będzie pod wieloma względami wyjątkowa. Jak co roku, do współpracy w ramach festiwalu zaproszono wielu wybitnych twórców i specjalistów, a na program MFK złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń. Ekspozycje będą prezentowane równolegle w najlepszych salach wystawienniczych Krakowa i przestrzeni miasta, a wydarzenia (spotkania, warsztaty, projekcje, wykłady i gry miejskie) będą ich integralną częścią.

Cały program Miesiąca Fotografii wręcz tętni hasłem kluczem tegorocznej edycji: DOŁĄCZ! Dołącz do nas, świętuj z nami urodziny, celebruj fotografię.

Miesiąc Fotografii potrwa od 17.05-17.06.2012 r.

10. urodziny Miesiąca Fotografii uświetnią wspaniałe ekspozycje niekwestionowanych gwiazd dawnej i współczesnej fotografii światowej. Tegoroczny PROGRAM GŁÓWNY to, między innymi, wystawy Aleksandra Rodczenki, Jerzego Lewczyńskiego, Sally Mann, Sergieja Bratkova i fotografii sław z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego.

Istotną NOWOŚCIĄ w formule Festiwalu jest SEKCJA EKSPERYMENTALNA MFK realizowana we wnętrzach Galerii Bunkier Sztuki. Pod kierunkiem słynnej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki, m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej „Fotografia jako sztuka współczesna”), z udziałem kilkunastu polskich kuratorów i naukowców, zaprezentowany zostanie tam nowatorski, rozbudowany projekt interdyscyplinarny. Jego formuła, zgodnie z hasłem-kluczem tegorocznej edycji, otwarta będzie na – i dla – publiczności. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny przez cały czas jej trwania.

Kolejną częścią wystawienniczego programu MFK jest SEKCJA ShowOFF. Jury (złożone w tym roku z 5 twórczych duetów uznanych artystów i kuratorów, m. in.: Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś) spośród niemal 600 kandydatów wybrało dziesięć projektów. Wspólnie z ich autorami opracują ekspozycje, które w maju i czerwcu 2012 zaprezentowane zostaną w ramach Sekcji ShowOFF MFK.

Na tegoroczny Miesiąc Fotografii natraficie nie tylko w Krakowie! Zapowiedzią tegorocznej edycji będzie Dzień Fotografii w Warszawie, który – już w kwietniu – programem pełnym spotkań, projekcji, warsztatów i wystaw da w stolicy przedsmak zbliżającego się krakowskiego festiwalu.

Źródło: http://www.photomonth.com/index.php/pl/page/1/aktualnosci.html

Dodaj komentarz:

Nick:
E-mail:
Treść:
Wpisz tekst z obrazka: CAPTCHA Image

Inny obrazek


Komentarze:

« Luty 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo