Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Monika Smoleń

Absolwentka: geografii społeczno ekonomicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiów podyplomowych Zarządzanie na Wydziale Prawa i Administracji UJ oraz Studium Pedagogicznego UJ.

W 2003 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ i uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie zarządzanie. W czasie studiów doktoranckich stypendystka Ministra Edukacji, Kultury i Nauki Królestwa Niderlandów na Uniwersytecie Erasmusa w Rotterdamie. Od 1998 do 2007 r. pracownik naukowo dydaktyczny w Instytucie Spraw Publicznych UJ. W tym czasie prowadziła zajęcia dydaktyczne m.in. z polityki regionalnej oraz zarządzania kulturą. Współautor Narodowej Strategii Rozwoju Kultury, autor licznych artykułów naukowych i ekspertyz z zakresu zarządzania kulturą i finansowania kultury ze środków europejskich.

W latach 2003–2004 kierownik Zespołu Zadaniowego ds. funduszy strukturalnych i strategii kultury w Narodowym Centrum Kultury oraz pełnomocnik Ministra Kultury ds. Narodowych Programów Kultury. Od 2004 r. pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, najpierw jako dyrektor Departamentu Współpracy z Samorządami, potem Departamentu Strategii Kultury i Spraw Europejskich, a następnie Departamentu Strategii Kultury i Funduszy Europejskich. W tym czasie odpowiadała m.in. za koordynację wdrażania Narodowej Strategii Rozwoju Kultury, programowanie i wdrażanie Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, programowanie funduszy strukturalnych UE w obszarze kultury, działalność Punktu Kontaktowego ds. Kultury, a także sprawy europejskie. Reprezentowała resort w zespołach odpowiedzialnych m.in. za monitorowanie polityki spójności, realizację Strategii Lizbońskiej, wdrażanie funduszy strukturalnych na poziomie centralnym i regionalnym.

Od lutego 2008 r. Podsekretarz Stanu w MkiDN odpowiedzialny za fundusze europejskie i sprawy międzynarodowe.

« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo