Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Szczepański Marek S.

– Socjolog. Profesor zwyczajny w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Śląskiego.
– Urodził się w 1956 roku.
– Dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (1993–2007), współzałożyciel i rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach (2001–2007). Współpracownik wielu instytucji naukowych i kilku uczelni wyższych, m.in.: Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, Uniwersytetu Opolskiego i Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
– Zainteresowany trzema polami współczesnej socjologii: socjologią zmiany społecznej, socjologią miasta i regionu oraz socjologią edukacji. Od kilku lat prowadzi także analizy z zakresu osmosocjologii, czyli socjologii zapachów i wpływu zapachów na relacje i dystanse międzyludzkie. Zrealizował kilkanaście projektów badawczych, krajowych i międzynarodowych, poświęconych zmianom transformacyjnym, przeobrażeniom systemu edukacji i społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsability).
– Członek wielu towarzystw naukowych, w tym Prezydium Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Laudator pierwszego doktoratu honoris causa Ryszarda Kapuścińskiego przyznanego na Uniwersytecie Śląskim (1997). Uczestnik Zgromadzenia Metropolii Śląskiej.
Autor ponad 250 prac, publikowanych również za granicą: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Ukrainie. Przygotował podręczniki akademickie: Miasto i przestrzeń w perspektywie socjologicznej (współautor z B. Jałowieckim), Rozwój lokalny i regionalny w perspektywie socjologicznej (współautor z B. Jałowieckim, G. Gorzelakiem) i Zrozumieć rozwój (współautor z K. Krzysztofkiem). Honorowy obywatel Tych – miasta, w którym mieszka (2009).

Dzień drugi 24.09 : Sympozjum 14: Kultura a tożsamość Polaków: narodowa, europejska czy uniwersalna?
Funkcja : Uczestnik/Uczestniczka
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo