Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Kornowicz Jerzy

– Kompozytor, działacz kultury, pedagog. Prezes Związku Kompozytorów Polskich.
– Urodził się w 1959 roku w Lublinie.
– Studiował kompozycję u Tadeusza Bairda i Mariana Borkowskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie i u Louisa Andriessena w Konserwatorium Królewskim w Hadze.
– Pisze na zamówienie m.in. Radia BBC, Polskiego Radia, Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, chóru BBC Singers, Festiwalu Warszawska Jesień, orkiestry De Ereprijs, kwartetu Joachim, Filharmonii Praskiej i Miasta Wrocławia. Jego utwory, wykonują tacy artyści, jak Krzysztof Bąkowski, Elżbieta Chojnacka, Jerzy Maksymiuk, orkiestry Leopoldinum, Wratislavia, Polska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Muzyki Nowej, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, zespoły Aukso, Weltblech, Melos Ethos Ensemble oraz chór Schola Cantorum Gedanensis. Jego kompozycje uzyskały wyróżnienia na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO (2000) oraz nominację do Nagrody Muzycznej Publicznych Mediów OPUS (2008). Założył z pięcioma innymi kompozytorami grupę Kawalerowie błotni, tworzącą muzykę z wątkami improwizowanymi, alternatywnymi i jazzowymi. Grupa koncertowała na festiwalach „Chopin i Jego Europa”, „Musica Polonica Nova”, Warszawska Jesień, Audio Art w Krakowie, Audio Art w Warszawie i Warszawskich Spotkaniach Muzycznych.
– Przewodniczący Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich (1988–1990), członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (1989–1992 i 2002–2007). Prezes Związku Kompozytorów Polskich (od 2003).
– Współorganizator Gdańskich Spotkań Młodych Kompozytorów „Droga” (1989 i 1991), festiwalu „Akordy” w Lublinie, koncertów z cyklu „Generacje” w Polskim Radiu. Kurator artystyczny festiwalu „Audio Art” w Warszawie i „Przestrzenie dźwięku” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Wiceprzewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Ministra Kultury (2004–2006). Współzałożyciel Europejskiego Forum Kompozytorów w Wiedniu oraz Europejskiego Porozumienia Kompozytorów i Autorów w Brukseli. Juror w konkursach kompozytorskich im. W. Lutosławskiego w Warszawie, im. K. Szymanowskiego w Warszawie i im. G. Fitelberga w Katowicach.
– Wykładowca na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i gościnnie na wielu uczelniach polskich i zagranicznych. Pomysłodawca „Akademii dźwięku” – serii koncertów muzyki współczesnej prezentowanych w warszawskich szkołach. Zajmuje się pedagogiką i animacją muzyczną w Centrum Kultury „Okopowa” Stowarzyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie (od 1994).
– Otrzymał medal „Gloria Artis” (2005) i Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za zasługi w dziedzinie promocji muzyki polskiej (2008).
– Uczestnik sympozjum 9: Zarządzanie kulturą i finansowanie kultury.

Dzień pierwszy 23.09 : Sympozjum 9: Zarządzanie kulturą i finansowanie kultury
Funkcja : Uczestnik/Uczestniczka
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo