Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
09.11.2009
Kongres w listopadowej odsłonie
W listopadowym numerze newslettera, poza informacją o udostępnieniu wszystkich nagrań z Kongresu Kultury Polskiej, zapraszamy Państwa do udziału w dwóch bardzo interesujących konferencjach. Zachęcamy również do zagłosowania na stronę www.kongreskultury.pl, która została nominowana przez Akademię Internetu w prestiżowym konkursie Webstarfestival.


Transmisje z Kongresu Kultury Polskiej dostępne na naszych stronach

W jaki sposób z perspektywy minionego Kongresu ewoluowały Państwa poglądy na temat reformy kultury, sytuacji mediów publicznych czy rynku dzieł sztuki? Jaki jest Państwa stosunek do treści pozostałych raportów o stanie kultury? Zachęcamy do dzielenia się opiniami i korzystania ze znajdujących się pod każdym nagraniem propozycji sieciowych wędrówek po naszej stronie i nie tylko.


”Creative Economy w praktyce. Profesjonalizacja sektora kultury i przemysłów kreatywnych”

Klaster Przemysłów Kultury i Czasu Wolnego INRET w dniach 19 - 20 listopada 2009 roku w Krakowie, organizuje drugą edycję Konferencji ”EKON - Kultura. Społeczności. Innowacje”. Zaproszeni goście to m.in.:  Stanisław Trzciński, Tomik Grewiński, Mariusz Adamiak, Krzysztof Gałkowski, Ewa Gołębiewska. Wnioski będące rezultatem Konferencji posłużą jako materiał do opracowania dokumentu nazywanego roboczo ”Foresight dla przemysłów kreatywnych 2020”.
"Konstytucja Polski cyfrowej”

Termin: 16 listopada, 10.00 – 17.15 Miejsce: Redakcja tygodnika “Polityka”, ul Słupecka 6, Warszawa
Celem konferencji jest wspólne opisanie „konstytucji” Polski cyfrowej – podstawowych praw i zasad współdziałania jej uczestników, czyli obywateli będących jednocześnie użytkownikami konwergentnych mediów. Zakładając, że wkrótce cała Polska będzie „Polską cyfrową”, organizatorzy chcą  wyjść poza debatę w wąskim gronie badaczy, specjalistów i przedstawicieli branży teleinformatycznej lub mediów.Zagłosuj na nas!

Do piątku (13 listopada) można oddawać głosy na naszą stronę w konkursie Webstarfestival. To konkurs promujący najlepsze polskie strony www oraz reklamy internetowe. Jesteśmy nominowani w kategorii Strona Roku: Kultura. Jeżeli lubisz naszą stronę, uważasz, że jest funkcjonalna i intuicyjna w obsłudze, jej zawartość jest unikalna a projekt graficzny atrakcyjny, zagłosuj wysyłając smsa pod numer 7238 w treści wpisując kod WSF.W0801. Koszt jednego smsa to 2,44 zł z VAT. Dla głosujących organizatorzy również przewidzieli nagrodę.Archiwum newslettera

Tych z Państwa, do których nie dotarł październikowy numer newlettera zapraszamy do archiwum. W poprzednim newsletterze m.in. nowe nagrania z dyskusji: Czy kulturę należy sprywatyzować, która odbyła się w ms2 w Łodzi oraz Magda Sroka w Krynicy na XIX Forum Ekonomicznym w rozmowie o zarządzaniu kulturą. W newsletterze także nowości w kolekcji Ikony kultury oraz komentarz statystyczny przygotowany przez OSK.


Zapowiedzi

W najbliższym czasie planujemy utworzenie nowego działu. KONTRA to zbiór krytycznych tekstów odnoszących się do przepisów prawnych regulujących działaność kulturalną. KONTRA powiązana jest z istniejącym już na naszych stornach Słownikem zarządzania kulturą, który w swojej pierwszej odsłonie wyjaśnia terminy  m.in. z  zakresu prawa autorskiego i zamówień publicznych. Nasze zaproszenie przyjęli już Jarosław Lipszyc (Fundacja Nowoczesna Polska) oraz  Bartosz Korbus (Instytut Partnerstwa Publiczno - Prywatnego).

Zapraszamy do dyskutowania na forum e-Kongres
Monika Maziarka rozmawia o wykorzystaniu środków unijnych, jako sposobie na wyjście z kryzysu, Monika Geitz zaprasza do dyskutowania o architekturze postindustrialnej jako inspiracji artystycznej, Marta Białek pyta jak wykorzystywać fotografię w pracy z dziećmi i młodzieżą i jak uczyć fotografii, a Paweł Szlachta opowiada o Konferencji EKON.


Dołącz do nas na Facebooku!

Pozdrawiamy,
Zespół ds. obsługi e-Kongresu

Jeżeli chcesz zrezygnować z otrzymywania newslettera kliknij tutaj.
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Rozmawiać o designie - dlaczego nie?


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo