Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
18.05.2012
Konferencja "Cyfrowa Przyszłość"
W czasach społeczeństwa informacyjnego kompetencje związane z wykorzystywaniem mediów i technologii informacyjnych są już rodzajem alfabetu. Niestety, poziom tych kompetencji jest w Polsce daleko niezadowalający, co pokazują raporty takie jak Diagnoza Społeczna. Choć edukacja medialna i informacyjna jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej i strategii rządowych, to do dziś nikt nie pokusił się o szczegółowe zdefiniowanie zakresu edukacji medialnej, jej celów, zadań i priorytetów.

"Katalog kompetencji medialnych i informacyjnych”, przygotowany przez zespół ekspertów Fundacji Nowoczesna Polska, jest pierwszą w Polsce próbą kompleksowego ujęcia tego problemu. Mapa kompetencji medialnych została klarownie podzielona na pola tematyczne oraz grupy wiekowe i poziomy zaawansowania. Powstanie tego katalogu umożliwia nie tylko wypracowanie skutecznych programów dydaktycznych podnoszących kompetencje korzystania z technologii informacyjnych i mediów, ale także rozpoczęcie działań na rzecz długofalowej strategii podnoszenia kluczowych w XXI wieku kompetencji medialnych całego społeczeństwa.

Źródło: http://www.platformakultury.pl/art,pl,kalendarium,113055.html

Dodaj komentarz:

Nick:
E-mail:
Treść:
Wpisz tekst z obrazka: CAPTCHA Image

Inny obrazek


Komentarze:

« Luty 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo