Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Warsza Joanna

– Kuratorka działająca na pograniczu teatru i sztuk wizualnych.
– Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Studiowała też na Wydziale Tańca i Performance w Université Paris VIII.
– Realizatorka projektów na Stadionie X-lecia w Warszawie (od 2006): z Anną Gajewską i Ngo Van Tuongiem Podróż do Azji – spacer akustyczny po sektorze wietnamskim (nagrodzony Wdechą „Gazety Wyborczej” za Wydarzenie Roku 2006) oraz cykl Finisaż Stadionu X-lecia, w którym artyści, aktywiści i sportowcy odnosili się do tego obiektu. Redaktorka książki Stadion X–Miejsce, którego nie było (2009), będącej wielowątkowym zbiorem esejów na temat ostatnich lat funkcjonowania tego obszaru. Został on m.in. przedstawiony jako zjawisko kulturowe, dźwiękowe, botaniczne, perła architektury czy spontaniczne dzieło land-artu.
– Realizatorka innych projektów performatywnych, m.in. w Centre Pompidou w Paryżu, w Künstlerhaus w Stuttgarcie, na festiwalu Belluard we Fryburgu, w Galerii Manhattan w Łodzi, w Muzeum Narodowym w Krakowie, w CSW w Kijowie i Kaliningradzie, w Broku nad Bugiem oraz w Tbilisi. Była kuratorką cyklu Akcje w TR Warszawa, w którym zapraszała artystów sztuk wizualnych (m.in. Pawła Althamera, Katarzynę Kozyrę, grupę Sędzia Główny) do ingerencji w przestrzeń teatru. Obecnie współpracuje z Nowym Teatrem w Warszawie, gdzie m.in. zrealizowała akcję grupy Public Movement Wiosna w Warszawie o delegacjach młodzieży izraelskiej do Polski.
– Założycielka Fundacji Laury Palmer (od 2007), która nie jest instytucją jako taką, a raczej platformą do praktyki i refleksji nad sztuką w przestrzeni publicznej, projektami pomiędzy fikcją a rzeczywistością, teatrem dokumentalnym, reżyserowaniem sytuacji, sztuką partycypacyjną i konceptualną, rolą kuratora, artysty, publiczności oraz możliwymi modelami współpracy.

Dzień pierwszy 23.09 : Sympozjum 8: Taniec i sztuki performatywne - perspektywa krytyczna
Funkcja : Uczestnik/Uczestniczka
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo