Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Leśnierowska Joanna

– Krytyk tańca, kuratorka i dramaturg tańca. Twórczyni centrum choreograficznego w Starym Browarze w Poznaniu.
– Prowadzi wykłady na temat światowego i polskiego tańca na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Jagiellońskim, Instytucie Adama Mickiewicza oraz w ramach programu taniec.doc w Starym Browarze w Poznaniu, a także za granicą, m.in. w Swarthmore College w Filadelfii oraz podczas TBA Festival w Portland i Kedja Conference w Wilnie. Jako krytyk i teoretyk tańca brała udział m.in. w seminariach krytycznych na festiwalu Konfrontacje w Pradze (2002–2003).
– Była krytykiem-rezydentem podczas festiwalu Impulstanz w Wiedniu (2003) oraz krytykiem-obserwatorem i moderatorem projektu Dance Discursion: Poland/Philadelphia w Filadelfia (2004). Była gościem konferencji Visionary Dance Programmers zorganizowanej podczas Philadelphia Live Arts Festival (2006). Wiceprezes stowarzyszenia Towarzystwo Gimnastyczne (od 2004), które prowadzi działalność edukacyjną w ramach warsztatów Towarzystwo Gimnastyczne zaprasza i jest polskim partnerem prestiżowej europejskiej organizacji DanceWeb.
– W ramach fundacji Art Station stworzyła pierwsze w Polsce centrum choreograficzne i pełen program tańca współczesnego (spektakle, rezydencje, produkcje, programy edukacyjne), którego misją jest promocja najnowszych osiągnięć światowej choreografii i kompleksowe wspieranie rozwoju młodej polskiej choreografii w Starym Browarze w Poznaniu (od 2004). Zwieńczeniem każdego sezonu są spektakle w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. Stary Browar współorganizuje też Polską Platformę Tańca (od 2008) i został członkiem-założycielem Europejskiego Stowarzyszenia Centrów Tańca (EDN, 2009).
– Autorka kilkudziesięciu tekstów o tańcu, recenzji, a także rozdziału o Teatrze tańca w Słowniku wiedzy o teatrze. Poza publikacjami w „Didaskaliach” publikowała także w berlińskim „Theater der Zeit”, izraelskim „Dance Today” i wychodzącym w Pradze „Dance Zone”.

Dzień pierwszy 23.09 : Sympozjum 8: Taniec i sztuki performatywne - perspektywa krytyczna
Funkcja : Uczestnik/Uczestniczka
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo