Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Autorzy

Jadwiga Majewska
(Jadwiga Grabowska)
 
  • pochodzi z Krakowa; tam najczęściej mieszka, ale dom miała też w Londynie, w Rzymie, w Chicago, w Seattle. Zajmuje się krytyką i teorią tańca współczesnego. Regularnie publikuje artykuły na temat tańca, religii i sztuki w miesięczniku „Teatr” i w „Didaskaliach”, a także w „Tygodniku Powszechnym”. Współpracuje jako konsultant programowy z TVP-Kultura.
  • Wykłada i prowadzi warsztaty na temat historii i teorii tańca oraz pisania o tańcu. Jest autorką „Raportu o stanie tańca w Polsce” oraz książki o polskiej scenie tanecznej, opublikowanej (koniec 2009 roku) w anglojęzycznej serii Instytutu Teatralnego, promującej polską sztukę performatywną za granicą. Była selekcjonerem tanecznym kilku festiwali, jurorem-selekcjonerem Baltic Movement Contest, a od tego roku jest jurorem Polskiej Platformy Tańca 2010. Obecnie pracuje nad antologią obcojęzycznych i polskich tekstów o tańcu współczesnym.
  • Ukończyła religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zajmowała się związkami sztuki z religijnością okresu Modernizmu. Fascynują ją duchowe źródła aktywności ciała. Pracowała w krakowskim Muzeum Narodowym, była dyrektorem administracyjnym prywatnej fundacji charytatywnej oraz tłumaczem i asystentem dyrektora artystycznego w amerykańskim teatrze w Chicago; nie obca jej jest również praca konserwatora zabytków i nauczyciela.
  • Wiele lat spędziła za granicą, w Stanach Zjednoczonych intensywnie (ale nie formalnie) studiowała taniec współczesny. Kiedyś ćwiczyła gimnastykę artystyczną, dziś tańczy nieregularnie i zdecydowanie zbyt rzadko, ale miała okazję uczestniczyć w wielu warsztatach mistrzowskich w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Jest członkiem Dance Critics Association.

« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo