Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Ingrid Ledent. The Continous living of memory - Międzynarodowe Triennale Grafiki 2009
       Ingrid Ledent, „CONTINUUM ININTEROMPU” (detal), litografia i   
       druk cyfrowy na papierze Zerkall, 200 x 260 cm, 2009

Termin: 17.09.2009 r. - 15.11.2009 r.
            Otwarcie 16.09.2009 r.
Miejsce: Galeria Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25

Opis: Prezentacja twórczości Ingrid Ledent – laureatki Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki w 2006 roku

Wielokrotnie nagradzana (m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Pradze w 2001 roku) belgijska artystka do perfekcji opanowała technikę litografii, która w połączeniu z drukiem cyfrowym pozwala Ingrid Ledent tworzyć oryginalne, pełne niepowtarzalnej ekspresji dzieła. Artystka wykorzystuje w nich odwzorowane fragmenty swojego ciała: fałdów i załamań skóry, oczu, warg, uszu, nosa – w ten sposób powstaje swoisty autoportret artystki.
       Ingrid Ledent

Na Międzynarodowym Triennale Grafiki Kraków 2006 nagrodzony został cykl grafik Ingrid Ledent Samospełniający się czyn I, II, III.

Ingrid Ledent ukończyła Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Antwerpii. Litografii nauczyła się w Pradze w znanej pracowni Rudolfa Broulima. To jemu zawdzięcza fascynacje tą techniką i pasję eksperymentowania w łączeniu jej z różnymi, nowymi środkami.
Czas to główny motyw w sztuce Ledent, artystka porusza w swojej twórczości zagadnienia związane z jego upływem, odmierzaniem. W jej pracach czas staje się też indywidualnym, wewnętrznym doświadczeniem jednostki, a użycie zdjęć metaforą – wizualizacją trwania. Jak mówi sama artystka: „Na mojej skórze jest dalej jakaś cząstka tego, z czego składała się ona, gdy byłam dzieckiem. Teraz się starzeje, ale podoba mi się jej struktura.”
Z kolei bardzo specyficzne działania Ingrid Ledent w przestrzeni zaliczyć można już do sztuki instalacji. Artystka lubi wchodzić swoimi działaniami w bezpośredni kontekst danego miejsca dokonując aneksji danej przestrzeni. Na wystawie w galerii MCK obok litografii, obiektów przestrzennych znajdą się również jej projekcje video.

Organizator: Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie oraz Międzynarodowe Centrum Kultury
« Styczeń 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo