Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Ilczuk Dorota

– Profesor nauk humanistycznych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Doktor habilitowana ekonomii, założycielka i prezes Fundacji Pro Cultura, członkini Europejskiego Parlamentu Kulturalnego. Adiunkt w Instytucie Kultury w Warszawie (do 2001).
– Prezydent CIRCLE – europejskiej sieci instytucji zajmujących się badaniami, dokumentacją i informacją w kulturze (2002–2007). Współpracuje z zagranicznymi organizacjami i towarzystwami naukowymi, m.in. ERICArts, Association for Cultural Economics, ISTR. Aktywny udział w ponad stu krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Kierowniczka licznych programów badawczych. Jako ekspert Rady Europy, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego uczestniczy w międzynarodowych programach badawczych poświęconych problemom kultury.
– Autorka i współautorka licznych publikacji książkowych oraz ponad stu ekspertyz i artykułów dotyczących: ekonomicznych aspektów prowadzenia działalności kulturalnej, tzn. ekonomiki kultury; zależności między polityką kulturalną i rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, zarządzania w kulturze. Prowadzone przez nią prace w szczególności koncentrowały się na bieżącej obserwacji zagadnień takich, jak: zagraniczne modele finansowania kultury, komercjalizacja kultury, rynek w kulturze, zasady, formy i kryteria finansowania kultury ze środków publicznych, możliwości organizowania i finansowania działalności kulturalnej w ramach tzw. trzeciego sektora, prywatyzacja kultury, mecenat i sponsorowanie kultury ze środków prywatnych, znaczenie ekonomiczne sektora kreatywnego i przemysłów kultury i zmiany w publicznych instytucjach kultury. Szczególne miejsce zajmują te, które mają charakter aplikacyjny i dotyczą kształtowania polityki kulturalnej metropolii.

Dzień pierwszy 23.09 : Sympozjum 13: Animacja i upowszechnianie kultury w kontekście zarządzania
Funkcja : Referat
« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo