Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
20.07.2009
Harmonorgam obrad
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem obrad Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie. 

Obrady obejmują 5 sesji plenarnych otwartych dla publiczności w godzinach przedpołudniowych oraz 25 równoległych sympozjów problemowych w godzinach popołudniowych, które będą dostępne dla zarejestrowanych uczestników Kongresu.

Wystąpienia problemowe, referaty i raporty, dyskusje, podsumowania oraz komentarze moderatorów koncentrować się będą wokół trzech wiodących tematów:

  • Przestrzenie twórczości

Dyskusja o twórczości i twórcach. Będzie w niej miejsce na bilans wskazujący na osiągnięcia współczesnych polskich artystów i ich rolę w kulturze światowej, a także o wpływie tradycji europejskiej na kształt twórczości artystycznej w Polsce. Zaproszeni gości to m. in. Andrzej Wajda, Anda Rottenberg, Grzegorz Gauden, Krzysztof Ingarden czy Edwin Bendyk.
  • Instytucje dla kultury

Dyskusja o konieczności modernizacji organizacyjnych i instytucjonalnych form życia kulturalnego. Wynikiem obrad powinny być propozycje reform, umożliwiające jak najskuteczniejsze wykorzystanie nowoczesnych metod w zarządzaniu kulturą. Zaproszeni goście to m. in. Ryszard Markiewicz, Jarosław Lipszyc, Jerzy Hausner czy Bartosz Szydłowski.

  • Kultura w społeczeństwie

Dyskusja nad rolą kultury w życiu codziennym społeczeństwa obywatelskiego i definiowaniu tożsamości w warunkach transformacji ustrojowej, integracji europejskiej, globalizacji i zmiany pokoleniowej. Zaproszeni goście to m. in. Ryszard Nycz, Joanna Tokarska-Bakir, Wojciech Burszta, Jan Miodek czy Jacek Żakowski.

Personalizuj Harmonogram!

Harmonogram pozwala zarejestrowanym użytkownikom serwisu internetowego na wybór i zapamiętanie najbardziej interesujących sympozjów, a tym samym na zaplanowanie swojego udziału w obradach Kongresu.

Harmonogram

Dodaj komentarz:

Nick:
E-mail:
Treść:
Wpisz tekst z obrazka: CAPTCHA Image

Inny obrazek


Komentarze:

« Marzec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo