Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
04.12.2009
Grudniowy numer newslettera
W dzisiejszym newsletterze Kongresu Kultury Polskiej zachęcamy Państwa do udziału w kilku ciekawych wydarzeniach.


Jakiej instytucji kultury potrzebujemy?

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu i Narodowe Centrum Kultury, zapraszają do Torunia na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Z wirtualnej w przestrzeń miejską". Dyskusja wokół misji, filozofii i programu CSW Znaki Czasu na 2010 rok, odbędzie się w przyszły czwartek, 9 grudnia o godzinie 18 w CSW Znaki Czasu, w Pokoju z kuchnią. Dyskutować będą Joanna Zielińska, Sebastian Cichocki, Piotr Sarzyński oraz Karol Zamojski. Dyskusję poprowadzi Daniel Muzyczuk.

Swoją drogą. Nowe strategie dla kultury.
Organizator zjazdu (Fundacja Bęc Zmiana) zaprasza wszystkich, którzy widzą potrzebę zmiany w organizacji kultury i uważają, że kultura jak inne dziedziny życia, powinna być bardziej demokratyczna, egalitarna i otwarta. Spotkania i dyskusje toczyć się będą w dn. 11-13 grudnia 2009 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej.
Warszawa jest kobietą
Zachęcamy do udziału w trzydniowym festiwalu Warszawa jest kobietą, który rozpoczyna się już dzisiaj, 4 grudnia w Klubie 1500 m2 do wynajęcia. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Działań Kulturalnych i Społecznych. Program festiwalu i inne ważne informacje znajdują się na blogu warszawajestkobieta.Menedżer w działaniu - nowy wywiad


Czy kawiarnia to miejsce, do którego głównie chodzi się napić kawy albo spotkać z przyjaciółmi. Nie tylko. Kawiarnie to też miejsca, gdzie można obejrzeć film, poznać lokalnych artystów czy podpisać petycję. Jedną z nich jest warszawska Kępa Cafe na Saskiej Kępie. Alina Pękalna i Katarzyna Kazierowska opowiadają o potrzebach, które stworzyły kawiarnię i o ogromnym potencjale, jakie dają taka przestrzeń. Rozmowę przeprowadziła Joanna Erbel.Zapowiedzi


Wkrótce nowe artykuły w dziale Kalendarium wydarzeń kulturalnych. Zachęcamy do odwiedzin.

Muzyka: Kuba Ambrożewski (Screenages.pl, Pulp, DRAW) , Bartek Chaciński (Przekrój), Borys Dejnarowicz (Polskie Radio Euro, The Car is on Fire)
Taniec: Julia Hoczyk (Scena, Kultura Enter, stałe współpracuje z pismami Opcje,
Didaskalia oraz wortalem NowyTaniec.PL)
Sztuka: Stanisław Ruksza (CSW Kronika, Krytyka Polityczna)

A także nagranie z dyskusji w Lublinie na temat turystyki kulturowej.Dołącz do nas na Facebooku!

Pozdrawiamy!
Zespół ds. obsługi e-Kongresu
« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Miejskie powidoki


Rozmawiać o designie - dlaczego nie?


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo