Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Grabowska Jadwiga

– Teoretyk i krytyk tańca współczesnego.
– Absolwentka Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmowała się związkami sztuki z religijnością okresu modernizmu. Wiele lat spędziła za granicą, mieszkając w Londynie, Rzymie, Chicago, Seattle i Buffalo. Studiowała taniec współczesny i uczestniczyła w wielu warsztatach mistrzowskich w Stanach Zjednoczonych, a potem w Polsce.
– Pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie. Dyrektor administracyjny prywatnej fundacji charytatywnej. Tłumaczka i asystentka dyrektora artystycznego w teatrze w Chicago. Zajmowała się też konserwacją zabytków i nauczaniem.
– Obecnie konsultantka programowa TVP-Kultura. Zajmuje się krytyką i teorią tańca współczesnego. Fascynują ją duchowe źródła aktywności ciała. Wykłada i prowadzi warsztaty na temat historii i teorii tańca oraz pisania o tańcu. Członek Dance Critics Association.
– Autorka artykułów (podpisywanych Jadwiga Majewska) na temat tańca, religii i sztuki w miesięcznikach „Teatr” i „Didaskalia” oraz w „Tygodniku Powszechnym”. Autorka Raportu o stanie tańca w Polsce i książki o polskiej scenie tanecznej opublikowanej w anglojęzycznej serii Instytutu Teatralnego i promującej polską sztukę performatywną za granicą. Selekcjonerka taneczna festiwali, jurorka Baltic Movement Contest. Jurorka Polskiej Platformy Tańca 2010 (2009). Obecnie pracuje nad antologią obcojęzycznych i polskich tekstów o tańcu współczesnym.

Dzień pierwszy 23.09 : Sympozjum 8: Taniec i sztuki performatywne - perspektywa krytyczna
Funkcja : Prezentacja raportu
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo