Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
Miejsca wymiany myśli - czy animatorzy kultury mają czas, żeby pogadać o...

Czy animatorzy kultury mają czas, żeby ze sobą rozmawiać, dzielić się refleksjami i wymieniać inspiracje dotyczące swojej pracy? Jeśli tak - to gdzie mogą to robić? Z czego skorzystać? Czy chcą poddawać ewaluacji swoją pracę? Gdzie szukają inspiracji? Chciałabym w tym wątku zobaczyć z jakich miejsc możemy skorzystać i co zrobić z niewielkim czasem na refleksję 

W sumie: 14 «12»

mbialek mbialek
(moderator)

30.06.09, 05:38

Forum Edukacji Kulturalnej
www.ngo.pl donosi:

Portal Forum Edukacji Kulturalnej ma integrować środowisko i pomagać w szybkiej wymianie informacji i doświadczeń w zakresie edukacji kulturalnej. Pomysł pojawił się po Kongresie Edukacji Kulturalnej zorganizowanym w październiku ubiegłego roku. - Uczestnicy Kongresu byli zgodni, że warto stworzyć coś na kształt internetowego "informatorium edukacji kulturalnej". Narzędzie, które pozwoli gromadzić i wymieniać wiedzę i informacje z tego zakresu - wyjaśnia Aleksandra Stańczuk, menedżerka projektu.

Na stronie znajdziemy zarówno najświeższe informacje dotyczące wydarzeń edukacyjno - kulturalnych, jak również bazę inspiracji i praktycznych informacji. W zakładce Baza Wiedzy redakcja portalu zamieściła min. publikację Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej pod redakcją Anny Szwed, która podsumowuje wyniki październikowego Kongresu, raport Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" na temat kondycji domów kultury na Mazowszu, czy książkę "Lokalnie: Animacja kultury/community arts" przygotowana przez Instytut Kultury Polskiej

W tworzenie edukultura.pl zaangażowanie jest grono ekspertów oraz instytucji zajmujących się edukacją kulturalną - min.: prof. Barbara Fatyga, prof. Roch Sulima oraz Anna Michalak z warszawskiej Dorożkarnii. - Zaprosiliśmy i teoretyków i praktyków animacji kultury. Dla nas edukacja kulturalna i animacja kultury są blisko. Razem dobrze działają. Myślenie o edukacji kulturalnej w kontekscie szkoły i kultury wysokiej jest ograniczające. Mamy nadzieję, że portal pokarze, że może być inaczej - zachęca Stańczuk. Inicjatywę poparł również Minister Kultury Bogdan Zdrojewski, który wielokrotnie podkreślał, że edukację kulturalną traktuje bardzo poważnie (dedykując jej prace i główną refleksję w 2009 roku).

- Portal jest nowoczesnym, interaktywnym medium. Z jednej strony robimy wywiad środowiskowy, sami szukamy ciekawych i pomocnych informacji, a z drugiej zapraszamy wszystkich do dzielenia się z innymi użytkownikami i do samodzielnego ich zamieszczania - zachęca menedżerka projektu i dodaje: - W realu brakuje przestrzeni wymiany myśli, doświadczeń, czy prezentacji dobrych praktyk. W Internet rozwiązuje ten problem. Mam nadzieję, że będziemy potrafili wykorzystać możliwości jakie nam daje, że portal będzie naszą wspólną sprawą.

Warto odwiedzić portal i prowadzone w jego ramach blogi, bo jak pisze prf. Barbara Fatyga ( autorka jednego z nich): "Oczywiście, że kultury trzeba się uczyć. Pytania podstawowe dotyczą raczej kwestii: PO CO TO ROBIĆ? JAKIMI METODAMI? KTO MA TO ROBIĆ? oraz KTO MA DECYDOWAĆ, CO JEST ROBIONE?" Miejmy nadzieję, że portal pomoże szukać odpowiedzi na te ważne dla jakości naszego życia pytania.


Forum Edukacji Kulturalnej: www.edukultura.pl koordynuje Fundacja Kultury.

Instytucje partnerskie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małopolski Instytut Kultury, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

mbialek mbialek
(moderator)

30.06.09, 05:40

Okazja do rozmowy
Dziś o 17.30 w kawiarni Nowy Świat - świetna okazja do rozmowy - spotkanie z prof Hausnerem - organizowane przez Fundację Bęc Zmiana.

mbialek mbialek
(moderator)

07.08.09, 06:04

www.kreatorkultury.pl
Przeklejam wątek z innego miejsca. Tutaj bardziej pasuje!

KREATOR KULTURY czasopismo o zarządzaniu i animacji
Od kilku miesięcy dostępne w sieci jest czasopismo internetowe KREATOR KULTURY. Jest to czasopismo tworzone przez animatorów kultury i adresowane do animatorów kultury. Założeniem jego twórców – doświadczonych praktyków – jest stworzenie płaszczyzny spotkań i transferu praktycznej wiedzy dotyczącej animacji i zarządzania w kulturze.
Wydawcą jest stowarzyszenie FORUM INICJATYW KULTURALNYCH z siedzibą w Rudzie Śląskiej, a redakcja znajduje się w Miejskim Domu Kultury „BATORY”
w Chorzowie. Partnerem jest REGIONALNY OŚRODEK KULTURY W KATOWICACH oraz firma informatyczna TERASOFT. Projekt uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

KREATOR KULTURY jest próbą wypełnienia na rynku polskim luki polegającej na braku wydawnictwa/portalu starającego prezentować aspekty związane z zarządzaniem kulturą i mającego jednocześnie charakter edukacyjny. Na rynku prasowym znajdują się tytuły związane z konkretnymi wąskimi specjalnościami, które często wcale lub w znikomym stopniu odnoszą się do specyfiki pracy w kulturze.

Obszary naszych zainteresowań to sprawy zarządzania ludźmi, prawa, marketingu, organizacji imprez, finansów, prezentacji dobrych przykładów, nowych trendów w Polsce i na świecie, budowania marki, zarządzania projektami, sylwetek menedżerów i animatorów kultury oraz informacje o urządzeniach technicznych wykorzystywanych w kulturze. Podobnie studia przypadków, opisujących i promujących takie zjawiska jak przedsiębiorczość, ekonomia społeczna oraz innowacyjność w kulturze mogą stać się inspirującymi dla osób kreujących kulturę. Jest też osobny dział poświęcony samokształceniu i rozwojowi własnemu.

„Praktycznie o zarządzaniu i animacji” to nasze motto. Na drodze poszukiwań swoich kolejnych inspiracji i wiedzy cenne są doświadczenia innych. Dlatego tak ważne są opinie tych którzy mogą zabrać glos w dyskusji wnosząc swoje przemyślenia czy dzieląc się wypracowanymi metodami pracy w kulturze.

Zapraszamy do współpracy i współtworzenia wydawnictwa dyskusji nt. kierunku rozwoju instytucji kultury, do dzielenia się tym co ważne w Waszych działaniach. Czekamy na Wasze głosy i opinie nt. Kreatora Kultury!

www.kreatorkultury.pl

mbialek mbialek
(moderator)

14.08.09, 04:56

Warszawa: Kłącza kultury.Weekend z samorządną, wolną i krytyczną kulturą [21- 22.08]
Laboratorium Indeksu73 + BarCamp Wolnego Uniwersytetu Warszawy oraz Komuna Otwock zapraszają na weekend (21 i 22 sierpnia 2009) z samorządną, wolną i krytyczną kulturą. Celem jest krytyczna refleksja nad obecnym stanem kultury i dążenie do wprowadzanie w życie nowych, bardziej demokratycznych, odważnych i innowacyjnych sposobów tworzenia i dystrybucji kultury.
Laboratorium Indeksu73 to cykl warsztatów odbywających się w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Ma on na celu wypracowanie i upowszechnienie nowych metod badawczych i edukacyjnych promujących wolność twórczą oraz wolną kulturę oraz nowoczesne metody uczestnictwa w kulturze. Cały cykl warszawski odbywa się pod roboczym tytułem „Sztuka i polityka”. Pierwsze Laboratorium będzie okazją do krytycznej analizy i warsztatowej, skupionej pracy nad takimi tematami, jak: kultura jako dobro publiczne, przejrzystość polityki kulturalnej, kwestie współzarządzania kulturą, poszukiwania „trzeciej drogi” na tym polu.
Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby zajmujące się kulturą i sztuką, dziennikarstwem, prawem, a także studentki i studentów, wykładowców i wykładowczynie oraz wszystkich tych, dla których twórczość, dystrybucja i odbiór kultury odgrywa znaczącą rolę.
BarCamp Wolnego Uniwersytetu Warszawy jest oddolną, samorządną i demokratyczną alternatywą wobec oficjalnie propagowanych sposobów rozmawiania o kulturze i społeczeństwie, oraz decydowania o ich dalszym kształcie. BarCamp WUW-u jest anty-konferencją, której program jest wypracowywany oddolnie i spontanicznie przez uczestników. Do udziału w (nie)kongresie zaproszeni są wszyscy zainteresowani dyskusją nad stanem obecnym i przyszłością wolnej i samorządnej kultury w demokratycznym społeczeństwie. BarCamp nie ma z góry ustalonego programu - jest on projektowany przez uczestników. Nie ma podziału na ekspertów i biernych słuchaczy. Każdy jest zaproszony do zaprezentowania krytycznych analizy status quo, przedstawienia już istniejących alternatyw, utopijnego myślenia o przyszłości, czy postulatów realnych zmian i reform!
dzień 1: Laboratorium Indeksu73 Warsztat 1.
Kultura jako dobro publiczne. Partycypacja, dostęp czy współzarządzanie?
Więcej informacji: www.indeks73.pl
Piątek 21 sierpnia, godzina 17.00
Prowadzenie: Ewa Majewska, współpraca: Kuba Szreder, Agnieszka Kaim, Lidka Makowska
Kontakt: Agnieszka Kaim ak...@indeks73.pl
Info: www.laboratorium.indeks73.pl
Wszystkie zainteresowane udziałem w warsztacie osoby uprzejmie prosimy o kontakt z organizatorami, ilość miejsc ograniczona! Udział bezpłatny.
Dzień 2. BarCamp WUW-u.
Sieciowy (nie)kongres wolnej kultury
Sobota 22 Sierpnia, godzina 14.00 – 21.00
Więcej informacji: www.wuw2009.pl
Kontakt: Agnieszka Szreder (a...@funbec.eu )
Wstęp wolny i powszechny. Zachęcamy wszystkich do wygłaszania referatów.
Prosimy o ich wcześniejszą rejestrację na Wiki:
www.pl.barcamp-wuw.wikia.com, pod adresem mailowym organizatorów, albo na miejscu, w trakcie BarCampu.
Liczba referatów ograniczona jedynie czasem.


Laboratorium Indeksu73 + BarCamp Wolnego Uniwersytetu Warszawy
21 i 22 sierpnia 2009, KOMUNA OTWOCK Warszawa ul. Lubelska 30/32.
Zainicjowany przez: Wolny Uniwersytet Warszawy, Inicjatywa Indeks73, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Fundacja Bęc Zmiana, Komuna Otwock.

OlaSta OlaSta

01.09.09, 12:44

refleksja
Pytanie postawione w tytule tego działu - czy animator kultury ma czas pogadać o swojej pracy? jest chyba jednak retoryczne. Może lepiej byłoby zapytać, czy animator kultury zaangażowany w swoją prace w ogóle ma czas?:) Jednak patrząc po pozostałych działach tematycznych, widać, że jest zainteresowanie czy to sztuką miejską, czy to teatrem dla dzieci. Jednak pytanie o edukację kulturalną pozostaje bez odpowiedzi. Czym właściwie jest i czym być powinna? Zachęcam do kontynuowania odpowiedzi na Forum Edukacji Kulturalnej - ciekawa jestem, która z przedstawiony definicji przez prof. Fatygę w Raporcie o edukacji kulturalnej - najbardziej Wam pasuje?
Forum Edukacji Kulturalnej, którego opis rozpoczął ten cały wątek - za co dziękuję moderatorce w imieniu redakcji portalu - to właśnie takie miejsce, gdzie można podyskutować (forum dyskusyjne), znaleźć inspirację (baza wiedzy), jak również zobaczyć co dzieje sie w projektach edukacyjno-kulturalnych w całej Polsce. ZAPRASZAM

mbialek mbialek
(moderator)

07.09.09, 06:49

OTWARCIE ANIMATORNII 12 września Warszawa!
Serdecznie zapraszam na otwarcie nowego projektu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" ANIMATORNIA
www.animatornia.e.org.pl

OTWARCIE ANIMATORNII:
12 września 2009 roku start: g. 12.
ul. Mokotowska 55

ANIMATORNIA to:
przestrzeń działań społeczno-kulturalnych.
propozycja spotkania ze sztuką zaangażowaną społecznie
miejsce, w którym każdy może być nie tylko widzem, ale i
twórcą


ZAPRASZAMY 12 września na otwarcie ANIMATORNII i wizję lokalną podwórka przy Mokotowskiej 55.
g. 12 Bajkowanie – opowieści Patryka Zakrockiego dla dzieci (bajka rysowana na żywo + muzyka)
g.13 FOTOakcja – weź aparat i zrób z nami fotofelieton
g. 14 designAKCJA (niespodzianka przygotowana przez duet lapolki)
g.15.30 Magdalena Środa o etyce obywatela
g. 17 Adam Mazur o fotografii społecznie zaangażowanej
g.19 Kino Filmów Dokumentalnych
– premierowy pokaz dokumentu John and Jane z Kalkuty z serii Planete Doc Review
+ premiera pierwszej Videonotacji o Instytucie Weterynarii

oraz:
firma portretowa/brydż/rozmowy/dużo dobrej zabawy/wystawa/wylęgarnia pomysłów/warsztat znaczków/

ANIMATORNIA to 8 wyjątkowych projektów kulturalno-społecznych:
MIGAWKI – spotkania z fotografią
KINO FILMÓW DOKUMENTALNYCH - pokazy filmowe i spotkania z twórcami
BAJKOWANIE - stare bajki i warsztaty dla dzieci
DESIGN WAWA – warsztaty designu użytecznego społecznie dla dzieci i młodzieży
VIDEONOTACJE – warszawska redakcja filmowa
PRZEDSZKOLE FILMOWE – kurs filmu dokumentalnego dla młodych
LABORATORIUM ANIMATORNI – przestrzeń do realizacji pomysłów

mbialek mbialek
(moderator)

30.09.09, 07:14

Musztarda po KONGRESIE. Spotkanie!
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w czwartek 1 października 2009 o godz. 19.00
na spotkanie ludzi kultury

W programie:

* projekcja filmu Agnieszki Arnold
pt. „Kongres niedokończony” (2009)

* dyskusja na temat rezultatów Kongresu Kultury Polskiej i koniecznych do podjęcia dalszych działań.


WSTĘP WOLNY

…………………………..

„Kongres niedokończony”
reż. Agnieszka Arnold (2009)

Perspektywa wrześniowego Kongresu Kultury Polskiej nasunęła pomysł przypomnienia dramatycznie przerwanych obrad Kongresu w grudniu 1981 roku. Snute wówczas marzenia o kształcie i miejscu kultury w społeczeństwie miały charakter wyjątkowy, zbliżone były niemal do ideału, ponieważ nikt nie wiedział, co przyniesie jutro, pozwolono sobie na całkowitą swobodę.

Obecny obraz kultury, już zdawałoby się okrzepły w nowych warunkach – wolności politycznej, ekonomicznej i w zmienionych strukturach społecznych, a nade wszystko po rewolucji technologicznej w systemie komunikacji społecznej (dostępność Internetu i otwarcie granic) – weryfikuje tamtejsze postulaty. Część z nich zdezaktualizowała się całkowicie i dziś są wręcz zabawne, jednak inne nadal stanowią problem.

Dlatego też z tym filmie poproszono o komentarz tych, którzy brali w Kongresie udział i wzięli udział we wrześniowym, natomiast tych, którzy odeszli zastąpią osoby znaczące we współczesnej kulturze polskiej.

Inspiracją do teraźniejszej refleksji stanie się krytyczny tekst Tadeusza Kantora wygłoszony w grudniu 1981 roku, dotyczący niemożności komunikacji między ludźmi sztuki a władzą państwową.

Film autorstwa Agnieszki Arnold został wyprodukowany przez firmę Prasa i Film dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Centrum Kultury, Telewizji Polskiej oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Agnieszka Arnold – polska dokumentalistka, reżyserka i reporterka telewizyjna. Autorka wielu filmów o mniejszościach etnicznych i religijnych. Laureatka Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury (2001).

mbialek mbialek
(moderator)

13.10.09, 04:12

AKCJA: TOLERANCYJNI. TO SIĘ DZIEJE! 23-25.10, Warszawa
www.tolerancyjni.org.pl

Emilowi Majukowi z Wojsławic nie mogło dać spokoju to, że urodził się w domu, który przed wojną należał do żydowskiego szewca Fawki. Przemek i Magda Kuśmierczykowie nie chcieli, żeby wielokulturowe dziedzictwo podlubelskich Piask pokrył mech, dlatego zaprosili do siebie wolontariuszy z Białorusi, Niemiec, Litwy i Ukrainy, by wspólnie zadbać o zabytki i utrwalić wspomnienia mieszkańców. Ciekawość i determinacja pchnęły te i wiele innych osób do odkrywania śladów wielokulturowej historii w ich najbliższym otoczeniu, do naruszenia niepamięci.

Ideą akcji „Tolerancyjni. To się dzieje!“ jest pokazanie, jak wiele prowadzi się dziś działań, które budują postawy otwartości wobec „innych”, rozbrajają zakorzenione w nas uprzedzenia i mierzą się z trudną historią. Zapraszamy do spotkania i dyskusji animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych, badaczy, nauczycieli i dziennikarzy zajmujących się wielokulturowością. Oraz wszystkich, którzy po prostu lubią wiedzieć coś o historii kamienicy, w której mieszkają, ulicy, którą codziennie chodzą, czy o sąsiadach, którzy chodzili nią kilkadziesiąt lat temu.

„Tolerancyjni. To się dzieje!” to także podsumowanie dwóch programów prowadzonych przez Fundację im. Stefana Batorego. Program DLA TOLERANCJI „To, co wspólne / To, co różne” finansowany był ze środków Fundacji Forda i Fundacji Żydowskiego Życia i Kultury im. Tada Taubego: w ciągu czterech lat 77 projektów edukacyjnych i kulturalnych wsparto kwotą 650 tysięcy zł. Partnerem programu było Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Program „MEMORIA. Wolontariat dla europejskiego dziedzictwa kulturowego” zainicjowała niemiecka Fundacja Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (EVZ), która na 38 obozów wolontariackich dla młodych ludzi z Europy Środkowej i Wschodniej przeznaczyła 1 mln 900 tysięcy zł.

PROGRAM

Piątek// 23.10 Fundacja Batorego, Sapieżyńska 10a
13:00 rynek wiedzy: zapytaj animatorów kultury o ich projekty na rzecz tolerancji
i wielokulturowego dziedzictwa rozmowy, filmy, fotorelacje


18:00 debata: "Jak pamiętać pomnik czy performance?"Animatorzy kultury, artyści i badacze rozmawiają o pracy z pamięcią.
Klaus Bachmann, Agnieszka Kłos, Paweł Passini, Piotr Skrzypczak

Sobota// 24.10 Klub Powiększenie, Nowy Świat 27
19:00 przedwojenny film o żydowskim Radomiu +SzaZa
grają: Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki


Niedziela// 25.10 spacery po różnorodnej Warszawie
12:00 start: Novekino Praha, ul. Jagiellońska 26

Warszawa Wietnamczyków - oprowadza Ngo Van Tuong
Żydowska Praga - oprowadza Bogusław Jędruszczak
Warszawa rosyjska - oprowadza Jerzy S. Majewski

12:00 start: Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 1
Warszawa ewangelików - oprowadza Igor Piotrowski

ZGŁOSZENIA na rynek wiedzy i spacery na: www.tolerancyjni.org.pl

mbialek mbialek
(moderator)

27.10.09, 07:26

Po Forum Edukacji Kulturalnej
W Warszawie odbyło się forum edukacji kulturalnej. Warto poznać nagrodzone projekty: Kroniki Sejneńskie (Fundacji Pogranicze), Dni Dawida Rubinowicza (Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Wsi "Odnowica") oraz program "Oswoić przestrzeń" (Małopolskiego Instytutu Kultury"). „Odnowica”. O nagrodzonych projektach można przeczytać na: http://www.edukultura.pl/4,Gielda_projektow.htm

mbialek mbialek
(moderator)

27.10.09, 07:51

Działo się: Tolerancyjni. To się dzieje!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji: Tolerancyjni. To się dzieje! (23-25 października, Warszawa). [url=http://inicjatywy-tworcze.blogspot.com/]http://inicjatywy-tworcze.blogspot.com/
[/url]

Za nami trzy bardzo intensywne dni akcji "Tolerancyjni. To się dzieje". Inspirowaliśmy się, podsumowaliśmy, wzruszaliśmy i oczywiście planowaliśmy dalsze działania. Zaczęliśmy od Targów wiedzy w Fundacji Batorego. Potem zaprosiliśmy na dysksuję: "Jak pamiętać: pomnik czy performance?" Pawła Passiniego, Klausa Bachmana, prof Marię Lewicką, Piotra Skrzypczaka i Agnieszkę Kłos. W sobotę zamykaliśmy nasze warsztaty, a wieczorem razem z 200 osobami!!! oglądaliśmy w klubie Powiększenie dokument o przedwojennym żydowskim Radomiu. Na sali była 96-letnia mieszkanka Radomia...W niedzielę ponad 300 osób wzięło udział w spacerach po różnorodnej Warszawie: rosyjskiej, wietnamskiej i żydowskiej. Prawdziwym hitem był spacer wietnamski zakończony ucztą w barach na obrzeżach Jarmarku Europa. Dziękujemy wszystkim za udział w Akcji, zainteresowanie ideą Tolerancyjnych. Zapraszamy na www.tolerancyjni.org.pl
W sumie: 14 «12»
« Grudzień 2019 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Marta Białek

Animatorka kultury, członek Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", współzałożycielka Stowarzyszenia.
10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Bibliografia i ciekawe linki do dyskusji

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo