Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Bryndal Dorota

– Radca prawny specjalizująca się w prawie własności intelektualnej.
– Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu i studiów podyplomowych Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego przy Międzyuczelnianym Instytucie Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a także kierunku Prawo Konkurencji na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
– Prawniczka w FILM PLUS (1995–1998), Polskiej Korporacji Telewizyjnej CANAL+ Polska (1995–1998), White & Case Poland (1998–1999). Radca prawny (od 1999) i wspólniczka w Kancelarii Prawnej GESSEL (od 2004).
– Zajmuje się doradztwem prawnym w zakresie umów licencyjnych na nadawanie utworów audiowizualnych, umów o produkcję programów audiowizualnych, umów koprodukcji filmowych, dystrybucyjnych, umów ze współtwórcami utworów audiowizualnych, prowadzenie negocjacji i przygotowanie umów licencji generalnych z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. Prowadzi sprawy z dziedziny ochrony własności intelektualnej, w tym praw autorskich i praw własności przemysłowej. Ma szczególnie duże doświadczenie w zakresie umów dotyczących wdrażania nowoczesnych technologii związanych z cyfrowym przekazem danych. Doradca w sprawach przeciwdziałania czynom nieuczciwej konkurencji, w tym w reklamie, oraz naruszeń tajemnicy przedsiębiorcy. Do jej zainteresowań należą media (w tym prawo prasowe) i reklama.
– Pomysłodawczyni i koordynatorka specjalnego programu w Kancelarii GESSEL przeznaczonego dla środowisk twórczych, którego celem jest zapewnienie twórcom i artystom profesjonalnej pomocy prawnej przy sporządzaniu umów, prowadzeniu negocjacji, obronie praw w sprawach spornych.

Dzień drugi 24.09 : Sympozjum 24: Instytucja, firma czy wydarzenie – jak organizować, wartościować i finansować kulturę
Funkcja : Uczestnik/Uczestniczka
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo