Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
01.10.2012
Darmowy listopad w narodowych instytucjach kultury
Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie - to instytucje, które w listopadzie będzie można zwiedzać za darmo. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, zapowiedział, że nie będzie to jednorazowa akcja i że w najważniejszych narodowych instytucjach kultury jeden miesiąc powinien być wolny od opłat.

Propozycja skierowana jest do wszystkich, ale powstała przede wszystkim z myślą o seniorach i uczniach. "W ten sposób odpowiadam tym, którzy pytali, co z ofertą kulturalną dla seniorów. To ma być także oferta dla młodych ludzi i dla szkół. W instytucjach, które będzie można w listopadzie zwiedzać za darmo, będą prowadzone muzealne lekcje. Przygotowujemy właśnie 800 tego typu zajęć, które będą prowadzone w tych placówkach przez cały miesiąc, przez specjalistów danej instytucji" – dodał szef resortu kultury Zdrojewski. Lekcje będą bezpłatne, ale będą na nie obowiązywały zapisy.

Zdaniem ministra, listopad jest dobrym miesiącem na przeprowadzenie tego typu przedsięwzięć. "1 listopada jest dniem refleksji, dotyczy to także instytucji kultury, pochylamy się wówczas nad naszą historią, nad przeszłością. To także miesiąc związany z narodowym świętem 11 listopada, a edukacja kulturalna powinna wiązać się z naszą historią".

Źródło: http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/darmowy-listopad-w-narodowych-instytucjach-kultury-3267.php

Dodaj komentarz:

Nick:
E-mail:
Treść:
Wpisz tekst z obrazka: CAPTCHA Image

Inny obrazek


Komentarze:

« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo