Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
16.10.2009
Co nowego na stronie? Archiwum transmisji
W tym tygodniu strona www.kongreskultury.pl wzbogaciła się o nowy, interesujący materiał.
Przede wszystkim o archiwum transmisji z obrad Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie.
Zachęcamy do regularnego odwiedzania podstrony Relacja na żywo - tam będą się ukazywać kolejne nagrania.Na początek


  • I sesja plenarna: Przestrzenie twórczości >>
  • Sympozjum nr 2: Literatura polska: posłannictwo czy zawód; rodzimość czy europejskość? >>
  • Sympozjum nr 6: Muzeum - przestrzeń otwarta? >>
  • Sympozjum nr 7: Sztuka przestrzeni (architektura, urbanistyka, kształtowanie krajobrazu). >>
  • Sympozjum nr 8: Taniec i sztuki performatywne - perspektywa krytyczna >>
  • Sympozjum nr 11: Status prawny twórcy i dzieła sztuki >>

Z wirtualnej w przestrzeń miejską

Magda Sroka w Krynicy
Nasza moderatorka brała udział w panelu dyskusyjnym podczas XIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Na temat "Zarządzanie kulturą: prywatne, państwowe, samorządowe? Między wyzwaniami XXI wieku a ograniczeniami spowolnienia gospodarczego" rozmawiali m.in. Paweł Rabiej, Beata Bochińska i Krzysztof Markiel.


Czy kulturę należy sprywatyzować? Dyskusja w ms2 w Łodzi

Muzeum Sztuki zainicjowało wymianę poglądów na temat reformy również na lokalnym łódzkim gruncie. W trakcie spotkania przedstawicielom władz samorządowych i wojewódzkich, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych zostały postawione pytania o stan kultury w Łodzi i regionie oraz o to, jak z lokalnej perspektywy powinna wyglądać reforma. Udział w dyskusji wzięli m.in. Jarosław Suchan, Jan Sowa, Rafał Kasprzak.

Ikony kultury z Torunia

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu wzbogaciło kolekcję Ikon kultury o siedem nowych dzieł.(Po lewej "Sztuka trudnego wyboru" Izabelli Gustowskiej)

Statystyka kultury

Ośrodek Statystyki Kultury opracował wyniki ankiet, które do tej pory ukazały sie na naszej stronie. Zachęcamy do głosowania!

Aktualnie poruszane wątki na e-Kongresie

Korzystanie ze środków unijnych jako sposób na wyjście z kryzysu?
Istotną słabością instytucji kultury jest zły stan techniczny infrastruktury kultury. Oczywiście umożliwienie finansowania projektów z funduszy strukturalnych złagodziło ten problem... Więcej

Bruksela - coś innego
Kiedy podziwiałam fenomen dworca sztuki, zastanawiałam się, czy takie przedsięwzięcie byłoby możliwe w Polsce? Ileż wymagałoby pozwoleń i perswazji? Może się mylę ... Więcej


Rewitalizacja i muzyka
Pamiętam swój zachwyt Fabryką Trzciny nad pomysłem, jakością wykonania rewitalizacji oraz treścią. Chciałabym stworzyć "katalog" zrewitalizowanych fabryk i innych obiektów, w których mieszczą się kluby muzyczne i sale koncertowe. Więcej

Nauka wiązania sznurówek

Refleksje pokongresowe jakie noszę w sobie przez ostatni tydzień są mieszane. Pod względem organizacyjnym, poza kilkoma niuansami, to niewątpliwy sukces. Gratulacje należą się Paniom z Narodowego Centrum Kultury i UJ. Więcej

Po kongresie: czy animatorzy kultury mają głos?

Jakie są Państwa – animatorów kultury – wrażenia po kongresie? Jakie refleksje? I pytanie dla mnie najważniejsze - jakie wyzwania stoją przed edukacją kulturalną w naszym kraju? Więcej


Dziedzictwo Poprzemysłowe - Próżnia pomiędzy Profesjonalistami i Amatorami
9–10 października 2009, 5. Międzynarodowa Konferencja "International Biennial Vestiges of Industry 2009", Praga Konferencja jest częścią the 5. "International Biennial Vestiges of Industry 2009"... Więcej


Gdzie jest miejsce na lokalne historie?
Od 8 do 13 września za pomocą projektu BYOS można było włączyć się w tworzenie lokalnej historii Warszawy i włączyć swoje subiektywne przeżycia do historii miasta... Więcej

Ekonomista jako enfant terrible polskiej kultury ...
Zakończony w piątek Kongres Kultury w szczególnie ostrych dyskusjach uwypuklił szczególnie ciekawe zjawisko jakim jest swoista polaryzacja środowiska w kontekście postrzegania ekonomii (może precyzyjniej – ekonomistów) przez sferę kultury. WięcejPozdrawiamy!

Zespół ds. obsługi e-KongresuKliknuj tutaj jeżeli nie chcesz otrzymywać newslettera


« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Miejskie powidoki


Rozmawiać o designie - dlaczego nie?


10.05.2010
Kwestia przestrzeni publicznej - czy istnieje czy nie istnieje? - wciąż jest jednym z bardzo popularnych tematów dyskusji o przestrzeni miejskiej.
więcej »
10.05.2010
Czy ulica Słoneczna różni się Cmentarnej? Ulica Komarowa od Wołoskiej? Czy przemianowanie Ronda Babka na Rondo Radosława ma znaczenie? Czy obchodzi nas, że w centrum Warszawy jest rondo Dmowskiego, skoro i tak zwyczajowo wszyscy spotykają się "pod Rotundą"? Czy znaki poziomie i pionowe, które codziennie mijają niosą ze sobą jakieś znaczenie?
więcej »
26.04.2010
ZASP zbiera podpisy pod apelem w sprawie wstrzymania prac nad poprawkami do uchwały „o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i innych ustaw dotyczących zmian prawa kultury".
więcej »
26.04.2010
Wygląda na to, że sytuacja niezależnych grup artystycznych w naszym kraju jest dość opłakana. W niskich budżetach miast (w tym również Warszawy) przewidziano dla nich nadzwyczaj niskie dotacje.
więcej »
26.04.2010
Natura zwykle jest inspiracją dla sztuki i architektury, znacznie rzadziej projekty artystyczne uwzględniają rośliny i zwierzęta jako potencjalnych użytkowników. Zdarzają się jednak nieliczne, ale wyjątki.
więcej »
01.04.2010
The Association for Cultural Economics International organizuje w czerwcu w Kopenhadze 16. Międzynarodową Konferencję Ekonomika Kultury.
więcej »
Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo