Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Bogunia-Borowska Małgorzata

– Socjolog kultury.
– Absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym ukończyła kulturoznawstwo – specjalność filmoznawstwo (1997) oraz Wydziału Filozoficznego, na którym zdobyła wykształcenie socjologiczne (1999).
– Adiunkt w Zakładzie Socjologii Teoretycznej Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze współczesnymi przemianami kulturowymi i społecznymi ponowoczesnej rzeczywistości. Szczególnie interesuje się tematyką kultury medialnej i konsumpcyjnej oraz socjologią fenomenologiczną.
– Stypendystka Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i kilkukrotna stypendystka grantów rządu Republiki Włoskiej. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA) i Polskiego Stowarzyszenia Socjologicznego.
– Autorka tekstów publikowanych w „Kulturze i Społeczeństwie”, „Kulturze Popularnej”, „Societas/Communitas”. Współautorka książki Globalizacja i konsumpcja. Dwa dylematy współczesności (część poświęcona społeczno-kulturowym teoriom konsumpcji) oraz Reklamy jako tworzenia rzeczywistości społecznej. Redaktorka książki Dziecko w świecie mediów i konsumpcji oraz antologii przygotowanej wraz z prof. Piotrem Sztompką Socjologia codzienności. Najnowsza książka, której jest redaktorem naukowym, to Barwy codzienności. Analiza socjologiczna, która została wydana przez Wydawnictwo Naukowe Scholar.

Dzień drugi 24.09 : Sympozjum 17: Kultura w życiu codziennym Polaków. Jak trafić „pod strzechy”?
Funkcja : Uczestnik/Uczestniczka
« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo