Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]
14.07.2009
Adres: Kultura
"Jakie jest miejsce naszej kultury w europejskim krajobrazie, a także jakie jest miejsce kultury w pejzażu polskiego życia społecznego? Czy umiemy spojrzeć na sprawy kraju nie w kategoriach „skarbonki”, ale skarbnicy idei. Nie przepływu pieniędzy – ale przepływu myśli?" - zapraszamy do zapoznania się z refleksją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego na temat polskiej kultury i zbliżającego się Kongresu Kultury Polskiej.


W artykule Minister Kultury odnosi się do kwestii Raportów o stanie kultury, przemian społecznych ostatnich dwudziestu lat w Polsce, legislacji kultury i edukacji kulturalnej, inwestycji i finasów w sektorze kultury oraz potencjału instytucji kultury i postępującej cyfryzacji dóbr kultury.


Kongres Kultury Polskiej, według Ministra Bogdana Zdrojewskiego, "powinien stać się miejscem rozmowy na wszystkie tematy, prowadzonej zarówno z perspektywy twórców i organizatorów życia kulturalnego, ale również obywateli - czyli „adresatów” kultury. Kongres musi mieć charakter refleksyjny i pragmatyczny. Czas wielkich zmian, w jakim żyjemy to także czas na zmiany - niezbędne jest zreformowanie obowiązującego modelu działalności kulturalnej; zbudowanie nowoczesnych ram prawnych i finansowych dla twórczości artystycznej i dla społecznego odbioru kultury."


Artykuł dostępny jest pod linkiem http://www.kongreskultury.pl/title,Cele_Kongresu,pid,47.html

Dodaj komentarz:

Nick:
E-mail:
Treść:
Wpisz tekst z obrazka: CAPTCHA Image

Inny obrazek


Komentarze:

21.07.2009, 17:36

Twórcy ludowi - moim zdaniem na Kongresie Kultury Polskiej nie powinno ich zabraknąć

20.07.2009, 19:09

Dobry tekst. mało o tym w prasie. Szkoda.

« Marzec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo