Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Tendencje i kierunki rozwoju wzornictwa w Unii Europejskiej oraz w Polsce. Rekomendacje.

3.5. Rekomendacje

3.5.2. Kształcenie w zakresie wzornictwa


- Uzupełnienie programów kształcenia o praktykę i zarządzanie wzornictwem

Obecne programy kształcenia projektowania wzorniczego powinny zostać uzupełnione o aspekty praktyczne, umożliwiające wykorzystanie wartości wzornictwa do celów rozwoju gospodarki, z uwzględnieniem polskich tradycji wzornictwa demokratycznego. Absolwenci wzornictwa, a także innych kierunków, powinni mieć dostęp do kursów podyplomowych z zakresu zarządzania wzornictwem.

- Kształcenie krytyków wzornictwa

Rosnące zainteresowanie społeczeństwa wzornictwem, zarówno jako kryterium wyboru produktów, jak i obszarem istotnym dla podniesienia postrzegalnej jakości życia (life style), skłania do zwrócenia uwagi na kształcenie krytyków wzornictwa, podobnie jak krytyków sztuki, teatru czy literatury. Pozwoli to na uniknięcie ryzyka powierzchownego traktowania wzornictwa przez media i instytucje kultury jako obszaru fun-and-joy, zamiast podjęcia poważnej dyskusji o jego roli w rozwiązywaniu współczesnych problemów.

- Programy wymiany międzynarodowej dla studentów

Dążenie studentów i absolwentów wzornictwa do pozyskania międzynarodowych doświadczeń może być zrealizowane w postaci wsparcia dla programów wymiany międzynarodowej, w miejsce obecnie praktykowanej emigracji po zakończeniu studiów, co powinno pozwolić na zapewnienie profesjonalnego rozwoju specjalistom ważnym dla rozwoju kultury i gospodarki.


poprzedni rozdział
« Sierpień 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kultura w internecie


Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo