Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[ Zamknij ]

Rynek książki – kolejne ogniwa

1. Rynek książki – kolejne ogniwa

Raport ten jest poświęcony problematyce książki rozumianej jako przemysł książki (book industry). Termin ten jest obecnie powszechnie stosowany w świecie jako określenie procesu rozpoczynającego się od twórcy-autora, a kończącego się u ostatecznego odbiorcy: w bibliotece lub w rękach czytelnika, czy to w formie książki, czy też na ekranie monitora lub w słuchawkach. Należy on do większej części gospodarki nazywanej przemysłem kultury1.

 

------------------------------------------------------------
1 Raport został opracowany z wykorzystaniem opracowań Łukasza Gołębiewskiego i Kuby Frołowa, głównie Rynek książki w Polsce 2008 („Biblioteka Analiz”, październik 2008) oraz tekstów publikowanych w dwutygodniku „Biblioteka Analiz” i miesięczniku „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”. Autorami fragmentów raportu są ponadto: mec. Joanna Hetman (prawa autorskie), Tomasz Nowak (poligrafia) i Piotr Miodunka (reprografia). Wykorzystano też najnowsze badanie czytelnictwa wykonane przez Instytut Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej.

« Lipiec 2020 »
PnWtŚrCzPtSbNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kultura w internecie


Miejskie powidoki


Partner technologiczny
Orange
Partnerzy
Województwo Małopolskie Urząd Miasta Krakowa
Współorganizatorzy
Uniwersytet Krakowskie
Organizator
NCK
Pod patronatem
Ministerstwo
Partnerzy medialni
Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo Logo